10 tipov na úpravu fúzov: Ako si udržať bradu

Starostlivosť o fúzy je jednou z najdôležitejších častí pestovania, úpravy a úpravy vlasov. Dobre upravená brada je v skutočnosti nevyhnutná pre dobrú starostlivosť o bradu, pretože to znamená, že ste ochotní venovať si čas starostlivosti o svoje fúzy a starostlivosť o ne. A hoci je úprava vašich fúzov jednoduchá, je dôležité, aby muži porozumeli základom umývania, česania, česania, česania, zastrihávania a úpravy, aby si zaistili dokonalú bradu..

Nasleduje kompletný návod, ako si upraviť fúzy. Tieto triky starostlivosti o fúzy, od čistenia a zvlhčovania vašich vlasov na tvári po tipy na zastrihávanie až po najlepšie spôsoby, ako si udržať fúzy a maximalizovať rast, zaistia, aby vaše vlasy vyzerali dobre..

Tipy na úpravu brady - Ako si udržať bradu

Ako sa starať o bradu

Najlepšie tipy na starostlivosť o bradu a údržbu začínajú pravidelným používaním vysokokvalitných produktov a nájdite si čas na správnu úpravu fúzov, aby ste získali hustotu, lesk a rast. Bez ohľadu na to, či máte krátku plnú alebo hrubú dlhú bradu, tieto tipy na úpravu fúzov vám pomôžu udržať si sexy vlasy na tvári.

Ako sa starať o bradu

Vyčistite a zvlhčite fúzy

Starostlivosť o bradu, na ktorej pestovaní ste tvrdo pracovali, začína dobrým umývaním fúzov. Čistá brada zastavuje baktérie, zmierňuje svrbenie, zabraňuje vzniku suchých bielych vločiek alebo lupín a podporuje zdravý rast.

Dávajte si však pozor na pokušenie slaniť si mydlo alebo šampón na vlasy, keď budete nabudúce sprchovať. Tieto typy výrobkov spôsobia viac škody ako úžitku a budú mať za následok nezdravé vlasy na tvári alebo šupinatú pokožku.

Čistá brada

Používajte špeciálne navrhnutý šampón a kondicionér na fúzy s jemnými prísadami, aby boli vaše fúzy a pokožka hydratované a zdravé. Hydratačné mydlo na fúzy ochráni a zjemní vlasy na tvári. Navyše, čistá a upravená brada ponúka oveľa lepšiu základňu pre úpravu a úpravu účesu.

Použite olej na fúzy

Použite olej na fúzy

Aj keď sú umývania fúzov navrhnuté tak, aby vaše fúzy jemne čistili, je dôležité, aby ste s olejom z fúzov obnovili prirodzenú rovnováhu olejov. Keď sú tieto zdravé oleje zbavené, v dôsledku environmentálnych podmienok alebo čistenia, môžu vaše fúzy začať pôsobiť matne alebo poškodene. Zasahujte skôr, ako sa to stane, každodennou aplikáciou oleja na fúzy, aby ste udržali dokonalú bradu.

Olej na fúzy je najúčinnejší, keď sa nanáša na mierne vlhkú bradu bezprostredne po sprche, aj keď ste si fúzy neumývali šampónom a kondicionérom. Jednoducho vtlačte niekoľko kvapiek do ruky a votrite ich do brady, aby sa s vlasmi ľahšie pracovalo.

Prečešte si fúzy

Hrebeňom na fúzy olej ďalej rozotrite po vlasoch a pod pokožkou. Tým sa zastaví lupiny.

Jednoducho povedané, o svoje fúzy sa môžete starať a vyživovať ich po celý deň nanášaním oleja na fúzy.

Na kondicionovanie naneste balzam na fúzy

Upravte svoje fúzy balzamom

Ďalším produktom, ktorý funguje na úpravu vašich fúzov, je balzam na fúzy alebo úžitkový balzam. Zatiaľ čo olej na fúzy vsiakne do vašich fúzov a pokožky pomerne rýchlo, aby hydratoval a zvlhčil, balzam na fúzy si nájde svoj čas a zostane na vlasoch dlhšie, podobne ako kondicionér bez náhrady..

Balzam je navrhnutý tak, aby sa kondicionoval pomaly pre trvalé výsledky a lesklú bradu. Tento hustý produkt podobný pomáde, nanášaný denne po oleji na fúzy, vám pomôže ovládať rozštiepené končeky, odletujúce vlasy a všetky zatúlané vlasy, kvôli ktorým sa vám brada ťažšie upravuje. Tiež vám zabráni vyschnúť fúzy počas dňa.

Použite balzam na fúzy

Balzam na fúzy pomôže dokončiť to, čo váš čistiaci prostriedok a olej na fúzy začali, tým, že zachová zdravie a vzhľad vašich fúzov. Medzi olejom na bradu a balzamom je veľa jemných rozdielov, ktoré spôsobujú, že používanie oboch je nevyhnutné pre správnu starostlivosť o bradu a jej údržbu.

Zastrihnite si fúzy

S hydratovanými a skrotenými vlasmi na tvári ste pripravená začať si upravovať fúzy. Na začiatok je dôležité zastrihnúť si fúzy, aby rástli a boli silné. Strihanie brady však musí začať cieľom.

Tipy na strihanie brady

Rozhodnite sa pre dĺžku, ktorá bude lichotiť vašej tvári a aké strihy sa vám budú páčiť. Strihajte a strihajte vždy s mimoriadnou opatrnosťou, začínajúc dlhou dĺžkou pre hrubý odhad a potom pomaly zastrihávajte kratšie.

Pokiaľ ide o krátku bradu, odporúčame začať s 3 alebo 4 chráničmi, aby ste získali správny tvar, a potom postupujte s 1 alebo 2 chráničmi, aby ste získali kratší strih. Ostrihajte si fúzy o niečo dlhšie, ako chcete, aby ste nechali priestor pre chyby.

Ako zastrihnúť fúzy

Tiež sa uistite, že sú vaše fúzy suché a vyčesané, aby vám rovnomerne prestrihli tvár.

Zaobstarajte si dobré nástroje na úpravu brady

Aby ste si dobre upravili fúzy a fúzy, budete musieť investovať do dobrého zastrihávača fúzov. Existuje množstvo skvelých, ale cenovo dostupných zastrihávačov brady typu všetko v jednom, ktoré sa hodia pre mnoho typov a štýlov vlasov. Od krátkych až po dlhé vlasy na tvári, najlepšie zastrihávače fúzov pre mužov ponúkajú silu a všestrannosť, vďaka ktorej si upravíte všetky typy vlasov a dodáte požadovaný štýl..

Nástroje na úpravu brady

Pre hrubú bradu si zvoľte akumulátorový stroj so samoostriacim nožom z nehrdzavejúcej ocele, robustným motorom, vodotesným dizajnom pre jednoduché použitie a viacerými prílohami.

Ak chcete radšej krátku bradu s výrazným vyblednutím, presnosť je dôležitejšia ako počet možností. Zaobstarajte si špičkový strunový zastrihávač, ktorý si upraví a upraví perfektný šmrnc.

Pravidelne si prečesávajte fúzy

Dosiahli ste doteraz dokonalú bradu, ale teraz je načase, aby vyzerala ostrá a pekná. Pravidelne si česajte fúzy, aby boli rovné, zdravé a plné objemu.

Vyčešte si fúzy

Okrem toho každodenné česanie naučí vaše fúzy rásť správnym smerom. To môže byť obzvlášť užitočné, ak chcete narovnať kučeravé fúzy.

Ďalšou výhodou je, že česanie brady štetinou z kančích chlpov vám môže zbaviť tvár odumretej pokožky, rozčesávať chĺpky a celkovo spôsobí jemnejšie a lepšie vyzerajúce fúzy..

Zmiešajte si bradový výstrih

Vousový výstrih

Namiešajte si výstrih na fúzy, zbavte sa neupravenej brady a využite výhody trendového vzhľadu. Ak chcete ostrihať čistý dekolt, musíte nájsť líniu alebo oblasť, kde vám brada začne siahať do brady na krku..

Ak to chcete urobiť, začnite spojením stredného a ukazováka a umiestnením ich priamo nad Adamovo jablko. Pri tom vám stredný prst určí, kde je potrebné zastrihnúť spodnú časť brady, a vy môžete zastrihávačom označiť tento riadok. Nasledujte svoju čeľusť, aby ste získali prirodzenú krivku, ktorá sa stane vašim výstrihom.

Zastrihnite si bradový výstrih

Na vyblednutie výstrihu brady a zníženie kontrastu pripevnite na zastrihávač krátky chránič, aby ste sa oholili asi palec od spodnej časti nového výstrihu po čeľusť. Do zastrihávača priebežne pridávajte dlhší chránič a zastrihávajte fúzy, aby ste dosiahli požadovaný odtieň brady.

Toto vyblednutie má za následok leštenejší vzhľad. Ak si nie ste istí, ako si zastrihnúť vlastnú vyblednutú bradu, opýtajte sa holiča.

Upravte svoje fúzy stylingovým balzamom

Akonáhle si upravíte fúzy do tvaru alebo dizajnu, ktorý vyhovuje tvaru vašej tváre, môžu si muži upraviť vlasy na tvári stylingovým balzamom, aby si ich upravili. V tomto okamihu by už mala byť vaša brada lesklá, jemná a dobre udržiavaná, takže stačí použiť balzam alebo vosk a vytvoriť štýlový štýl fúzy..

Ako si upraviť fúzy

Rôzne balzamy majú rôznu textúru a úroveň ovládania. Neposlušná brada, pre ktorú nie je problém objem, bude potrebovať ťažký balzam, ktorý ju udrží; medzitým je pre priemernú bradu najlepší produkt so stredným držaním a pomerne ľahký stylingový produkt bude ideálny pre krátke alebo tenké fúzy, ktoré potrebujú zväčšiť objem..

Stylingové balzamy sú krémové a husté, takže menej je viac, ak si nechcete zbytočne rozčesávať vlasy. Distribuujte ho po častiach v oblastiach fúzov, ktoré vyžadujú úpravu, kým sa vám nepáči, čo vidíte.

Rôzne štýly brady

Experimentujte s rôznymi štýlmi fúzov

Ak hľadáte rôzne spôsoby, ako upravovať fúzy, naša príručka najlepších štýlov brady vám môže ponúknuť inšpiráciu a nápady. Ale pravdou je, že prvý štýl, ktorý si vyberiete pre svoju novú bradu, možno nebudete milovať a to sa stane každému chlapovi.

Najlepšie štýly brady

Styling brady je zábavný a ľahký, takže môžete experimentovať s rôznymi štýlmi fúzov, kým sa vám nebude páčiť váš vzhľad. Koniec koncov, dokonalá brada pre vás bude vyzerať mužne a štýlovo, čo vám dodá dôveru vo svoj vzhľad.

Tipy na rast brady

Okrem toho, že genetika je obmedzujúcim faktorom, zistenie, ako pestovať hustejšiu bradu, môže viesť k lepšiemu životnému štýlu. V skutočnosti žiadna z vyššie uvedených rád nepomôže, pokiaľ nepodporujete zdravý rast brady.

Tipy na rast brady

Po prvé, vyvážená strava a správne cvičenie sú nevyhnutné pre získanie plnej brady. Budete chcieť diétu bohatú na chudé bielkoviny, omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty, vitamíny a beta-karotén. Tento druh výživy nájdete v prírodných potravinách, ako sú ryby, kura, sladké zemiaky, listová zelenina, šošovica a vajíčka. V konečnom dôsledku zdravá strava podporí dobrú pokožku a hustú bradu.

Na doplnenie výživnej stravy by ste mali vždy cvičiť. Kardio a zdvíhanie závaží produkuje v tele testosterón, pričom zmierňuje stres a ďalej stimuluje rast vlasov. Dobre živené a často cvičené telo tiež zvyšuje krvný obeh, čím sa živiny dostávajú do pokožky a vlasov. Tento proces umožní vašim bradám rásť rýchlejšie.

Nechajte si narásť zdravú bradu

Dobrý spánok a dostatok odpočinku tiež zvyšuje produkciu testosterónu v tele a súčasne znižuje zápal pokožky. Podobne dostatok spánku a správne cvičenie obmedzujú stres na minimum. Cvičte znižovanie stresu a udržiavanie ideálneho plánu spánku, aby bolo vaše telo, pokožka a brada zdravé.

Najlepšie tipy na úpravu fúzov pre mužov

Tipy na úpravu brady

  • Budete chcieť svoje fúzy pravidelne upravovať a udržiavať, aby vyzerali perfektne.
  • Pre čistú bradu si umyte a navlhčite vlasy na tvári kvalitným šampónom a kondicionérom.
  • Na správnu údržbu naneste olej a balzam na fúzy, aby boli vaše fúzy zdravé.
  • Na zastrihávanie vlasov na tvári používajte dobrý zastrihávač fúzov s kompletnou sadou nástavcov.
  • Hrebienkom vytvarujte a upravte peknú bradu a potom naneste vosk, aby boli vaše vlasy hydratované celý deň.
  • Nezabudnite sa starať o svoje fúzy, aby vyzerali štýlovo.
  • Aby vám narástla dlhá hustá brada, dbajte na vyváženú stravu, pravidelný pohyb, dostatok spánku a zdravý životný štýl.