21 Populárne účesy pre mužov zo 70. rokov

Na pánske vlasy v 70. rokoch mali veľký vplyv hudobníci, filmové hviezdy, celebrity a životný štýl hippies v plnom prúde. Podobne ako chlpaté dlhé účesy zo 60. rokov, väčšina účesov zo 70. rokov vyžadovala dĺžku, vrstvy a prirodzenú textúrovanú úpravu. Už nie len pre ženy, v 70. rokoch muži hromadne upravovali a upravovali vlasy. Od dlhých po krátke, od afrických po dredy a parmice až po operené vlasy, v priebehu desaťročia bolo k dispozícii množstvo štýlových strihov a strihov pánskych vlasov, z ktorých niektoré sa preniesli zo 60. rokov. Pre inšpiráciu a nápady sa pozrime na najlepšie a najobľúbenejšie účesy pre mužov zo 70. rokov!

Účesy pre mužov zo 70. rokov

Účesy pre mužov zo 70. rokov

Účes Afro

Afroamerické komunity začali s týmto účesom v 60. rokoch, ale afro sa v 70. rokoch minulého storočia stalo pevným favoritom, pretože v tom čase bolo už tradičnejšie a komerčnejšie. Afro bolo perfektné pre výstredné účesy s textúrou a bolo politickými vyhláseniami a symbolmi čiernej hrdosti. Muži ich nosia dodnes, aby sa mohli pochváliť svojimi nádhernými kučeravými hrivami, ale zahŕňa použitie chemických výrobkov. Po úprave vlasy pôsobia prirodzene a nevyžadujú si mnoho starostlivosti.

Afro účesy 70. rokov muži

Stredne dlhé vlasy po plecia

Dlhé vlasy zo 60. rokov sa v 70. rokoch premenili na stredne dlhé vlasy. Štýl po plecia bol stále vzpurný a proti zriadeniu, napriek tomu bol ovládateľnejší, pretože nevyžadoval takú údržbu. Beatles predstavovali stredne dlhý vzhľad najlepšie v 70. rokoch minulého storočia. Pokiaľ vám vlasy nerastú prirodzene nadol, budete potrebovať holič, aby ste ich naviedli do tvaru, ak chcete chladnejší účes, ktorý lichotí okrúhlym tváram..

70. roky stredne dlhé vlasy po plecia

Dlhé účesy

Dlhé účesy sa vyvinuli do prírodných štýlov na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia, keď sa muži rozhodli vyhodiť pomádu z pomaranča a nechať ju voľne visieť, než aby gélovali alebo upravovali vlasy. To znamenalo, že tiekla a bola vhodná pre všetky typy vlasov. Bez ohľadu na to, či je váš štýl rovný alebo kučeravý, môžete tento vzhľad zopakovať tak, že vlasy necháte pôsobivé a príťažlivé pre rockovú hviezdu.

Dlhé účesy pre mužov zo 70. rokov

Klasická parmica

V priebehu desaťročí existovali rôzne variácie parmíc, ale pôvodný bol klasický parmic. Vpredu stále krátky vpredu a dlhý vzadu, účes na vrchu 70. rokov bol huňatý, čo mu dodávalo väčší objem a odvážnu príťažlivosť ako David Bowie ako Ziggy Stardust. Ak máte pocit, že nemôžete stiahnuť plameňovo oranžovú parmicu, moderný štýl je na vrchu a vzadu kratší a kompaktnejší. Navyše je dodávaný s vyblednutím na zvýšenie kontrastu medzi rôznymi strihmi.

Mullet Hair Men zo 70. rokov

Dredy

Kultúra reggae a jej významní umelci, ako napríklad Bob Marley, priniesli v 70. rokoch 20. storočia davy masám. Výroba dreadov vyžaduje čas a budete potrebovať veľa trpezlivosti, ale majú niekoľko výhod. Sú skvelé pre krátke aj dlhé vlasy a dredy sú bez námahy, pretože si vlasy nemusíte česať ani umývať. Matné vlasy necháte zamotať, než sa natočia na miesto.

70. roky dredy

Operené vlasy

Strih peria navrstvený tak, aby vyzeral ako perie vtákov, bol unisexovým štýlom pre mužov i ženy. Z chlapcov, ktorí to v 70. rokoch najlepšie rozohnali, bol John Travolta známy svojimi stredne dlhými vrstvami a stredovým delením. Chlapi stále milujú štýl peria, pretože ho môžete nechať prirodzene visieť, posunúť ho nabok a vytvoriť tak lúčenie alebo ho gélovať, ak je kratší. Muži, ktorí hľadajú všestranný a pekný vzhľad, by už nemali hľadať.

Muži s pernatými vlasmi 70. rokov

Účesy na rock

V 70. rokoch umelci a hudobníci mnohokrát zmenili svoje rockové účesy. Beatles prešli z huňatého topu na parmicu, Elvisovi narástli vlasy a bokombrady a Rod Stewart skombinoval zmes všetkého. Vlastnosť, ktorá ich všetky spojila, bola dĺžka; 70. roky skalné vlasy boli dlhé a splývavé. To zaistilo, že štýly nie sú ako svieže, ostrihané účesy zo 60. rokov. Namiesto toho boli neposlušní a vzdorní.

Rockové vlasy 70. rokov

Disco účesy

Disco vlasy začali spojením priliehavých a dlhých vlasov s funky oblečením. Chlapci z ABBA boli v 70. rokoch kráľmi disco hudby a štýlu. Travolta však pretvoril kultúru vo filme „Horúčka sobotňajšej noci“ s nagelovanými uhladenými zadnými vlasmi, ktoré boli tiež zastrihnuté a plné objemu. Na to budete potrebovať hrubú kefu a veľa laku na vlasy.

Disco účesy pre mužov

Rastúce účesy

Greasers nosili vlasy krátke a zatlačili ich späť, aby mali hladký, štruktúrovaný a mastný vzhľad. Bol to profesionálny štýl pre mužov, ktorí uprednostnili čistý a elegantný imidž pred odvážnejšími štýlmi 70. rokov. Mastné vlasy sa vracajú tým, že nechávajú chrbát a boky kratšie a horné dlhšie kvôli objemu a kontrastu. Ak sa vám pôvodný mastný vzhľad nepáči, použite stylingový výrobok na vodnej báze.

Greaser účesy zo 70. rokov

Shag Haircut

Chlpatý účes nebol taký jednoduchý, ako keby vám v 70. rokoch narástli vlasy. Najlepšie výstrižky boli vrstvené s okrajmi a vrstvy boli predĺžené ďalej po hlave. Muži milovali príťažlivosť bez námahy, ako aj flexibilitu – mohli ste ju nosiť elegantne alebo vyplniť vrchné vrstvy. Stále je to kvalitný vzhľad pre moderných mužov, ktorí nemajú čas na vosk a hrebeň.

Shag Haircut Men

Muž Perm

Brady Bunch v 70. rokoch preslávil permky tak, že to vyskúšali všetci od Toma Hanksa po Al Pachina a Dustina Hoffmana s rôznym stupňom úspechu. Dnes je jednoduchšie získať správny vzhľad kvôli mnohým možnostiam, pričom najlepšie možnosti zahrnujú bočné vyblednutie a plné, skákacie vlasy na vrchu.

Perm vlasy 70. rokov

Jheri Curl

Jheri Curl bol jedným z najobľúbenejších čiernych pánskych účesov desaťročia. Celebrity ako Michael Jackson a Rick James pomenované po svojom vynálezcovi Jheri Reddingovi uvoľnili svoje tesné kučery a afro do voľnejších, prirodzenejších kučier, ktoré zostali v pozícii natrvalo. Kučera Jheri bola vynikajúcou alternatívou k čiernym vlasom a poskytla dlhší štýl bez údržby. Štýloví, lesklí a trvalí černosi rozčúlili tento kučeravý účes od konca 70. rokov do 80. rokov.

Jheri Curl

Fúzy

Aj keď to nie je účes, Mark Spitz a Tom Selleck si vyrobili fúzy ako mužské, keď získali sedem zlatých medailí a lovili padouchy. Správny fúzy znamená oholiť si všetky chĺpky na tvári, aby ste zanechali „šteklenie na hornej pere“. Vracia sa do módy, pretože sa hodí takmer ku každému účesu.

70. roky fúzy

Krátke účesy

Nie všetky účesy desaťročia boli dlhé, pričom niektoré z najlepších trendov pánskych vlasov v 70. rokoch boli krátke. Čisté krátke účesy, ako napríklad bzučivý strih, strih pre posádku a bočná časť, boli obľúbené u mužov, ktorí chceli účes s nízkymi nárokmi na údržbu. Rude Boys a Skinheads okrem toho zaistili, aby mali krátke vlasy svoje miesto, a to tak, že sa rozhodli pre ostrihaný, oholený účes podobný kapelám, ako je The Specials. Nakoniec väčšinu krátkych pánskych účesov nosili obchodní profesionáli, ako napríklad typy z Wall Street.

Pánske krátke účesy zo 70. rokov

Surferové účesy

Zatiaľ čo 50. roky surferových vlasov boli dlhé, 70. roky surferových vlasov boli krátke až stredne dlhé. Kľúčom bol chaotický štýl a zafarbená farba, vďaka ktorým to vyzeralo pobozkané na slnku. Všetko, čo musíte urobiť, je nechať to huňaté na vrchu a pridať blond odlesky.

Surfer Hair 70. rokov

Kučeravé vlasy

Curly bol trendový, pretože v kombinácii s rôznymi štýlmi 70 -tych rokov dodával štýlový a osviežujúci pocit. Dodnes sa môžete so svojimi kučerami pochváliť huňatým strihom, pevnou trvalou alebo voľnou kučerou Jheri..

Muži z kučeravých 70. rokov

Najlepšie vlasové výrobky pre pánske účesy 70. rokov

Styling najlepších pánskych účesov zo 70. rokov vyžaduje správne produkty, aby sa dosiahol dokonalý povrch. Pretože veľa účesov zo 70. rokov bolo dlhých a vrstvených, chlapci potrebovali na udržanie svojho štýlu použiť veľa laku na vlasy. Niektorí muži však dali prednosť klasickým krátkym účesom a tieto účesy jednoducho potrebovali mastnotu alebo krém na vlasy. Pomády na báze oleja boli obľúbené pre mastnejšie účesy, zatiaľ čo ostatní chlapci si užívali nostalgiu z používania klasického produktu na pánske vlasy Brylcreem.

Aby sme vám pomohli upraviť váš účes na 70. roky, tu sú najlepšie vlasové produkty na použitie pre mužov!

Náhľad Hodnotenie produktu Cena
Brylcreem 3 v 1 lesklý, stylingový a kondicionačný krém na vlasy pre mužov, bez alkoholu, 5,5 unce Brylcreem 3 v 1 lesklý, stylingový a kondicionačný krém na vlasy pre mužov, bez alkoholu, 5,5 unce 4 599 recenzií 4,99 dolárov Kúpte teraz
Vojvoda bezmasá holdingová kaderníčka Vojvoda bezmasá holdingová kaderníčka 78 recenzií 6,99 dolárov Kúpte teraz
REUZEL Mazivo na zelenú pomádu, stredné držanie, 4 oz. REUZEL Mazivo na zelenú pomádu, stredné držanie, 4 oz. 1 853 recenzií 16,00 dolárov Kúpte teraz