Ako pestovať hrubšiu bradu

Vypestovanie hustejšej brady môže byť pre niektorých mužov náročné. Aj keď existuje mnoho mýtov o tom, ako narásť hustejšiu bradu rýchlejšie a plnšie, podobne ako vlasy na hlave, rýchlosť rastu vlasov na tvári a vousy je do značnej miery daná genetikou a vekom. Napriek tomu, že s pribúdajúcim mužom sú fúzy plnšie a hrubšie, existujú spôsoby, ako hustú bradu teraz získať. Napríklad najlepšie tipy na rast fúzov začínajú od základov, ako je správna diéta, cvičenie, spánok, úľava od stresu a len dobrá starostlivosť o fúzy. Potravinové doplnky ako biotín môžu tiež hrať úlohu tým, že vlasovým folikulom poskytnú vitamíny a minerály, ktoré potrebujú na reprodukciu a optimálny rast..

Ak chcete získať plnšie fúzy, postupujte podľa nášho sprievodcu a zistite, ako nechať fúzy prirodzene rásť hrubšie a rýchlejšie. Napriek tomu, že si nemôžete nechať narásť vlasy na tvári cez noc, s trochou trpezlivosti a disciplíny budete mať zdravé plné fúzy za chvíľu. Po niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch sa budete chcieť pozrieť na najlepšie štýly fúzov a naučiť sa, ako sa o ne starať.

Ako pestovať hrubšiu bradu

Ako prirodzene vyrásť hrubšiu a rýchlejšiu bradu

Všetky zdravé ľudské vlasy rastú zhruba rovnakou rýchlosťou, čo je asi pol palca (1,25 cm) za mesiac. Je to však priemer pre všetkých mužov a ženy, takže vaše vlasy na tvári môžu rásť rýchlejšie alebo pomalšie v závislosti od vašej genetiky, veku a zdravia.

Teraz sa možno čudujete, ako ten váš priateľ dokáže narásť „plnovous“ už za dva týždne.

Ako prirodzene vyrásť hrubšie a rýchlejšie fúzy

Na vysvetlenie ilúzie o rýchlejšom raste brady uvádzame niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú, ako plné alebo husté vlasy na tvári vidíme:

  • Farba fúzy-tmavo sfarbené fúzy pôsobia hustejšie a plnšie
  • Priemer vlasových prameňov – hrubé vs. tenké vlasové folikuly
  • Hustota vlasov na tvári – hrubšie vlasy na tvári očividne pôsobia plnšie a zdá sa, že rastú rýchlejšie

Aj keď muži nedokážu zmeniť, ako rýchlo im fúzy rastú geneticky, môžeme určite zaistiť, aby rástli maximálnym tempom.

Ako prinútim, aby mi fúzy prirodzene rástli rýchlejšie a hrubšie

Potravinové a diétne doplnky

Diéta s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom tukov je základom zdravej brady. Vitamíny A, B6, B12, niacín (vitamín B3), kyselina pantoténová (vitamín B5), C, E a F sú nevyhnutné pre rýchlejšiu reprodukciu buniek a rast vlasov. Dobrý multi-vitamín, braný ako doplnok zdravej a vyváženej stravy, môže poskytnúť tieto potrebné živiny.

Pri konkrétnych potravinách, ktoré pomáhajú vašim vlasom na tvári rásť rýchlejšie, zvážte nasledujúce:

  • Bielkoviny – kura, ryba, hovädzie mäso, vajcia, fazuľa, jogurt
  • Ovocie – Jablká, pomaranče, jahody, čučoriedky, citróny, avokádo, ananás atď..
  • Zelenina – Šalát, špenát, kel, brokolica, kapusta, koriander, špargľa atď..
  • Oriešky – mandle, vlašské orechy, arašidy, pistácie, slnečnicové semená, ľanové semienko, kešu oriešky atď..

Minerály, ako sú omega 3 mastné kyseliny, železo, horčík, selén a oxid kremičitý, tiež prispievajú k rastu vlasov. Užívanie výživových doplnkov (t. J. Multivitamínov) môže poskytnúť vitamíny a minerály, ktoré môže byť ťažké absorbovať v dostatočnom množstve potravou. Nezabudnite užívať doplnky v odporúčaných dávkach.

Ako pestovať vlasy na tvári

Spánok a odpočinok

Muži, ktorí sa prebúdzajú so strniskom, si môžu myslieť, že im vlasy na tvári rastú cez noc rýchlejšie, a majú pravdu. Počas spánku sa zvyšuje hladina rastového hormónu v krvi, čo urýchľuje reprodukciu buniek a rast vlasov. Vlasy sa vytvárajú, keď rýchlo sa deliace bunky vo vlasových folikuloch vytláčajú odumreté bunky von cez pokožku.

Urobte fúzy hrubšími

Pretože reprodukcia buniek vrcholí asi o 2:00, skoré spanie a spanie najmenej 7 až 8 hodín môže vašim bradám pomôcť rásť..

Ďalšou výhodou spánku pre zdravie je, že správny odpočinok môže tiež priniesť úľavu od stresu. Pretože stres zvyšuje riziko vypadávania vlasov, dostatok spánku môže stres zmierniť, zabrániť ústupu alebo rednutiu vlasov a v skutočnosti zaistiť, aby vám fúzy rástli rýchlo a hustli..

Ako dosiahnuť, aby vám fúzy rástli rýchlejšie

Cvičenie a stres

Stres postihuje všetky časti tela, vrátane vlasov a fúzov. Vysoká úroveň stresu inhibuje reprodukciu buniek, čo spomaľuje rast fúzov a zvyšuje riziko vypadávania vlasov. Vzpieranie, intervalový tréning s vysokou intenzitou (HIIT) a kardio cvičenia môžu pomôcť zvládať stres, zvýšiť krvný obeh a dodať rozhodujúce vitamíny vašim vlasovým folikulom..

Cvičenie môže navyše pomôcť mužom schudnúť a zvýšiť testosterón, čím vám brada rýchlejšie porastie.

Najlepšie spôsoby, ako si rýchlo nechať narásť plnú bradu

Trpezlivosť a oddanosť

Jeden z najhorších spôsobov, ako zničiť svoje šance na narastenie hustej, plnej brady, je stať sa netrpezlivými, vzdať sa procesu a oholiť si vlasy na tvári. Keď sa snažíte rýchlo narásť hustú bradu, začnete tomu venovať pozornosť každý deň. Aj keď vás pokožka môže svrbieť a fúzy vám nepríjemne rastú, nevzdávajte sa! Chĺpky vašich fúzov nakoniec zmäknú a svrbenie ustúpi.

Získajte hrubšiu bradu

Tento proces môžete urýchliť olejom na fúzy. Každodenné používanie oleja a balzamu na fúzy môže napáchať a skrotiť divokú bradu a ponúka jemnejší a lesklejší povrch, ktorý bude vaša priateľka alebo manželka milovať. Zvážte tieto súpravy vousov pre všetky nevyhnutné potreby starostlivosti a starostlivosti o zdravé vlasy na tvári.

Ako pestovať hrubšiu bradu

Zatiaľ neorezávajte a tvarujte

Muži, ktorí chcú pestovať krásnu bradu, by si mali nechať narásť vlasy na tvári najmenej 4 až 6 týždňov a až potom sa venovať ľahkej úprave. Ak musíte fúzy strihať a tvarovať už na začiatku, buďte pri úprave konzervatívni.

Chĺpky na tvári nie sú ako chĺpky na vašej hlave – môžete začať s malými oblasťami, z ktorých vám vlasy nerastú, a po holení týchto škvŕn vlasy nerastú, nieto ešte hrubšie a tmavšie. Jediným spôsobom, ako tento problém vyriešiť, je nechať si fúzy narásť dostatočne dlho, aby zakryli tieto bezsrsté škvrny.

Úžasné fúzy pre mužov - Nechajte si narásť plnšie fúzy

Starostlivosť o kožu

Dobrá starostlivosť o pokožku stimuluje cirkuláciu v tvári a poskytuje krv bohatú na kyslík a vitamíny potrebnú na reprodukciu buniek. Exfoliácia mierne abrazívnym čistiacim prostriedkom navyše odstráni odumreté kožné bunky, ktoré môžu zablokovať vlasové folikuly a spôsobiť zarastanie chĺpkov. Podobne dobrý zvlhčovač udržuje pokožku pružnú a zdravú a podporuje lepšie fúzy.

Tipy na rast fúzy - Ako rýchlo vypestovať hrubšiu bradu

Úžasné brady

V prípade, že máte akékoľvek pochybnosti o sebe alebo premýšľate, prečo si nechávate narásť bradu, tu je niekoľko úžasných fúzov na motiváciu.

Ako si nechať narásť fúzy - najlepšie tipy na rast brady

Ako si nechať narásť fúzy - rýchlejšie a hrubšie

Ako si nechať narásť plnú bradu

Úžasné štýly brady pre mužov

Ako rásť fúzy rýchlejšie

Spôsoby, ako rýchlejšie nechať narásť fúzy - tipy na starostlivosť o vlasy