Ako používať pomádu

Táto príručka má chlapcom pomôcť naučiť sa používať pomádu na úpravu najlepších účesov pre mužov. Pretože väčšina skvelých pánskych zrážok potrebuje nejaký druh vlasového prípravku, je dôležité nájsť správny spôsob, ako naniesť na vlasy pomádu. Bez ohľadu na to, či tieto účesy s pomádou vyžadujú objem, držanie alebo textúru, naučíme vás presne, koľko pomády použiť a ako upraviť svoje krátke vlasy pomádou.

Po prečítaní tohto podrobného sprievodcu budete vedieť, ako správne použiť pomádu na úpravu uhladeného chrbta, špicatého, pompadourového, quiffového alebo hrebeňového účesu. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o pomáde!

Ako používať pomádu

Čo je Pomáda?

Mnoho z najlepších vlasových prípravkov pre mužov sa nazýva „pomády“, ale čo je to vlastne pomáda?

Historicky boli pánske pomády výrobkami na báze oleja používanými v mastnejších účesoch, pretože poskytovali hladký a lesklý vzhľad. Pomády na báze oleja sa bohužiaľ ťažko vymývajú a niekedy môžu spôsobiť akné. V dnešnej dobe sú najlepšie pomády na vodnej báze.

Čo je Pomáda

Populárne pomády rozpustné vo vode sa dodávajú v rôznych receptúrach, ktoré ponúkajú chlapcom rôzne držania, povrchové úpravy a prísady pre všetky typy vlasov a štýlov. Navyše všetky najlepšie značky pomády, vrátane Suavecito, Layrite, Imperial Barber, Baxter of California, Uppercut a American Crew, predávajú výrobky na vodnej báze..

Náhľad Hodnotenie produktu Cena
Pomalá (silná) pomáda Suavecito Pomalé (silné) 1 oz Pomáda Suavecito Pomade Firme (silná) 4 oz, 1 balenie – Pomáda na silné vlasy pre mužov – stredný lesk… 14 530 recenzií 13,99 dolárov Kúpte teraz
Baxter of California Clay Pomade, Matte Finish/Strong Hold, Hair Pomade for Men, 2 fl. Oz Baxter of California Clay Pomade, Matte Finish/Strong Hold, Hair Pomade for Men, 2 fl. Oz 3 860 recenzií 23,00 dolárov Kúpte teraz
Layrite Superhold Pomáda, 4,25 oz Layrite Superhold Pomáda, 4,25 oz 4 233 recenzií 18,00 dolárov Kúpte teraz

Získajte viac informácií o výhodách pomády vs. vosk vs. gél!

Ako aplikovať pomádu

Aby ste pomádu na vlasy aplikovali správne, budete ich musieť vždy zahriať tak, že si ich pretriete medzi dlaňami, ako je uvedené vyššie. Potom postupujte podľa týchto krokov a upravte si vlasy pomádou.

Oboma rukami si vmasírujte pomádu do vlasov všade, nesústreďte sa len na jednu časť. Akonáhle je pomáda rovnomerne rozložená vo vašich vlasoch, začnite si upravovať požadovaný účes.

V prípade upravených zadných vlasov opakovane prechádzajte rukami alebo hrebeňom spredu dozadu. Ak upravujete bočnú časť alebo sa prečešete, nájdite svoju prirodzenú časť a začnite si česať vlasy do strany. S cípovými vlasmi vytiahnite vlasy priamo hore od korienkov. A pokiaľ ide o textúrované alebo strapaté účesy, pokojne sa upravte pomocou hrebeňa a potom textúrujte prstami.

Aby muži zaistili extra objem a objem, môžu zvážiť fénovanie vlasov na mieste. Niektorí muži dávajú prednosť fénovaniu vlasov po použití pomády, zatiaľ čo iní si najskôr upravia vlasy a usušia ich až po dokončení..

Ako aplikovať pomádu

Druhy pomád

Pri kúpe pomády nie je vašou jedinou starosťou rozhodnutie medzi olejom a vodou. Ako sme už spomenuli, existujú rôzne druhy pomád, ktoré ponúkajú stredné až silné držanie, matné až stredne silné lesklé, ílové alebo voskové prísady atď..

Husté vlasy a účesy s veľkým objemom spravidla vyžadujú silnú pomádu, zatiaľ čo jemné alebo tenké vlasy a rozpustené účesy si vystačia s nízkymi alebo strednými vlasmi. Nakoniec, účesy s textúrou sa najlepšie upravia pomocou hlinených alebo voskových pomád, ako je American Crew Fiber.

Pomádu naneste na mokré alebo suché vlasy?

Jednou z najzložitejších častí používania pomády je nevedieť, či ju použiť na mokré alebo suché vlasy. Väčšinu pomád treba aplikovať na uterákom vysušené, vlhké vlasy-nie úplne suché alebo mokré. Chcete správne množstvo vlhkosti, aby sa stylingový výrobok rovnomerne rozložil, obzvlášť pre mužov s kučeravými alebo vlnitými vlasmi.

Pomáda účesy

Suché vlasy príliš absorbujú, a preto je ťažké s nimi pracovať, a mokré vlasy riedenie účesu spôsobujú, že sa vlasy zhlukujú. Niektoré pomády výslovne odporúčajú aplikovať na mokré alebo suché vlasy, preto si prečítajte pokyny.

Ďalšou úvahou pri úprave vlasov s pomádou je, či chcete povrch s vysokým leskom alebo matný, štruktúrovaný povrch. Obvykle je aplikácia pomády na suché vlasy vhodná pre účesy s textúrou.

Koľko pomády použiť

Pokiaľ ide o to, koľko pomády použiť, odpoveď je vždy „záleží“. Aj keď dôrazne odporúčame začať s malým množstvom a podľa potreby aplikovať viac, niektoré pánske účesy budú jednoducho vyžadovať viac produktu, najmä pre chlapcov s hustými vlasmi.

Koľko pomády použiť

Nakoniec je jednoduchšie pridať do vlasov viac pomády, ako ich odstrániť, takže začnite s drobnou hodnotou na ukazováku. Teraz ho preneste do dlane druhej ruky a šúchajte si dlane a prsty, až pomáda rovnomerne pokryje obe ruky..

Najlepší spôsob, ako použiť Pomádu

Nakoniec neexistuje žiadny správny alebo nesprávny spôsob, ako si dať pomádu do vlasov. Ak vám to, ako si upravujete vlasy pomádou, funguje, potom naďalej používajte svoj stylingový výrobok tak, ako uznáte za vhodné.