Ako zastaviť svrbenie brady

Ak si nechávate narásť bradu, určite vás bude svrbieť brada. Svrbenie brady je spôsobené suchou pokožkou a rastom chĺpkov na tvári, ktoré spôsobujú podráždenie a zápal. Aj keď je podráždenie fúzov prirodzenou súčasťou nového rastu, existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť svrbeniu fúzov. Či už je to správna úprava alebo používanie kvalitných prípravkov na fúzy, ako sú šampóny a oleje, správna údržba a starostlivosť môže zabrániť suchému, šupinatému a svrbivému vousu. Aby sme vám pomohli s týmto procesom, zostavili sme tohto sprievodcu, ako zastaviť svrbenie brady práve teraz. Ak ste sa pokúsili nechať si narásť bradu, pretože ste nemohli nájsť spôsob, ako by vás brada mohla prestať svrbieť, vyskúšajte tieto prostriedky a získajte úľavu.

Ako zastaviť svrbenie brady

Prečo brada svrbí?

Aj keď existuje veľa spôsobov, ako zastaviť svrbenie vousy, v prvom rade je dôležité vedieť, prečo vás fúzy svrbia a odlupujú sa. Pochopením toho, čo spôsobuje podráždenie fúzov, môžu chlapci prísť na to, ako si udržať zdravú bradu. Odtiaľ môžete vyvinúť svoje vlastné kroky k dobrej údržbe alebo si kúpiť špičkovú súpravu na úpravu fúzov, ktorá obsahuje šampón a kondicionér, olej, balzam a kefu alebo hrebeň..

Zastavte svrbenie brady

Prečo vás teda svrbia fúzy? Existuje niekoľko rôznych dôvodov, prečo vás svrbia fúzy. Niektoré z týchto problémov je možné vyriešiť jednoduchým naučením sa čistiť, upravovať a česať si fúzy; iné budú vyžadovať zmenu návykov životného štýlu. Tu sú najbežnejšie dôvody:

Pretože ste sa kedysi holili

Pokiaľ si od 16 rokov nerastete bradu, holíte sa. Po rokoch holenia sa vám bohužiaľ chĺpky vousy stali hrubými a ostrými. Hoci ostré hrany nie sú problémom, ak budete aj naďalej hladko oholení, problémy začnú, keď sa rozhodnete nechať si narásť bradu. A keď sa vám nová brada začne pretláčať pokožkou, vlasové folikuly vám môžu spôsobiť podráždenie.

Prečo ma brada svrbí

Našťastie sa väčšina svrbenia vousov vyskytuje vo fáze strniska, keď vám práve začínajú prichádzať nové vlasy. V tejto fáze sa nedá veľa urobiť, aby ste sa svrbenia zbavili, okrem čistenia, ošetrovania, zvlhčovania a jemného česania. váš šmrnc, aby boli čo najjemnejšie a vyhli sa suchu.

Zlá starostlivosť o fúzy

Prečo ma svrbia fúzy?

Ak však už máte túto fázu rastu za sebou a už máte plnú bradu, ale stále vás svrbí, potom možno trpíte zlou starostlivosťou o bradu..

  • Špinavý: Nečistoty, úlomky, odumreté kožné bunky a častice nôh prirodzene spôsobia svrbenie fúzov. Špinavá brada pravdepodobne dráždi (ak nie infikuje) podkladové kožné bunky, čo rozhodne povedie k podráždeniu, zápalu, vyrážkam a/alebo pupienkom.
  • Suché alebo mastné: Ak sú vaše fúzy nadmerne suché alebo mastné, môže to tiež zanechať podráždenú pokožku pod vašou bradou. Ak svoje fúzy pravidelne neupravujete a nenavlhčujete, suchosť vytvorí hrubé, hrubé chĺpky, ktoré sa vám budú trieť o pokožku a pravdepodobne spôsobia bolesť. Silné podráždenie pokožky môže dokonca spôsobiť vyrážku alebo infekciu. Ak vás fúzy bolia viac, ako ich svrbia, je to pravdepodobne dôvod.
  • Chaotický: Rozcuchaná brada plná spleti, uzlov a rozštiepených končekov vás bude nevyhnutne dráždiť.
  • Poškodené: Nie je nemožné, aby sa vám poškodili vousy. Aj keď je to o niečo menej bežná príčina svrbenia fúzov, tieto poškodené pramene vlasov môžu šíriť nepohodlie a bolestivosť až do citlivých vlasových folikulov na koži..
  • Nezdravý životný štýl: Poslednou a najpriamejšou príčinou svrbenia fúzov je nezdravý životný štýl. Každodenné aspekty života, ako je kvalita vašej stravy, úroveň odpočinku, spánku a cvičenia, môžu spôsobiť svrbenie vousy.

Teraz, keď viete o potenciálnych príčinách, poďme diskutovať o tom, ako už vás brada nemusí svrbieť!

Prečo brada svrbí

Ako zastaviť svrbenie brady

Našťastie nie je vôbec ťažké zastaviť svrbenie brady. Po pravde povedané, existuje iba 5 krokov, ako udržať bradu od svrbenia: umývanie a úprava, zvlhčovanie, úprava, oprava a lepšia starostlivosť o seba. To je presne to, čo musíte urobiť, aby ste si napravili svrbivú bradu a dosiahli okamžitú úľavu.

Svrbivá brada

Vyčistite si fúzy – umyte, umyte šampónom a upravte

Medzi nečistotami, úlomkami, prachovými časticami, zatúlanými vlasmi, odumretými kožnými bunkami a každodennými zárodkami a baktériami je prvým krokom k zníženiu svrbenia fúzov správna hygiena. Pravidelným správnym čistením fúzov minimalizujete podráždenie pokožky a zároveň zaisťujete maximálny rast a potenciál.

Nielenže by ste si mali šampónovať a upravovať fúzy 3 až 4 krát týždenne, ale mali by ste tiež používať výrobky špeciálne vyrobené na vlasy na tvári. Každodenné šampóny nie sú určené na použitie na fúzy a niektoré drsné chemikálie nachádzajúce sa v niektorých výrobkoch dokážu zbaviť fúzy prírodných olejov a zanechať ich suché a krehké..

Pravidelne si čistite fúzy, aby ste znížili svrbenie

Namiesto toho by muži, ktorí chcú rýchlejšie narásť do plnej brady, mali zvážiť jemný, hydratačný šampón a kondicionér na fúzy. Za najlepší šampón a umývanie brady budete chcieť dostať Šampón na fúzy profesora Fuzzworthyho. Vďaka prírodným prísadám a bez parabénov alebo syntetických vonných látok vyčistí vaše fúzy a dodá im zdravý lesk..

Podobne chlapci môžu chcieť investovať do prírodného kondicionéra na fúzy. Jedna z najlepších značiek a produktov na trhu Kondicionér na fúzy ArtNatural obohatené o aloe vera, čajovník, arganový, jojobový olej a bambucké maslo. Ak potrebujete niečo, čo podporuje rast a zjemňuje vlasy na tvári, aby vyzerali hladko, nemôžete túto cenovo dostupnú možnosť poraziť.

zľava Šampón na fúzy profesora Fuzzworthyho so všetkými prírodnými olejmi z Tasmánie v Austrálii - 120 g Šampón na fúzy profesora Fuzzworthyho so všetkým… (5390) 14,90 dolárov Kúpte teraz artnaturals Hĺbkový kondicionér na bradu - (8 Fl Oz / 236 ml) - s aloe vera, čajovníkom a jojobovým olejom artnaturals Hĺbkový kondicionér na bradu – (8 fl… 10,95 dolárov Kúpte teraz

Hydratujte a zvlhčite olejom na fúzy

Potom, čo si fúzy vyčistíte dobrým šampónom a kondicionérom, budete ich chcieť udržať hydratované a hydratované po celý deň. Okrem toho, že sa zbavíte podráždenia a ponúknete úľavu, vaše fúzy budú tiež jemné a zdravé. Práve tu je pravidelná aplikácia oleja alebo balzamu na fúzy zásadná pre udržanie zdravých vlasov na tvári.

Na zastavenie svrbenia pri raste vlasov na tvári používajte olej z fúzy

Najlepšie oleje, balzamy na vlasy a bezoplachové kondicionéry na fúzy sú navrhnuté špeciálne tak, aby vaše fúzy nesvrbili, minimalizovali fúzy a vločky a zjemnili vaše vlasy. Okrem toho pri správnom použití zvlhčuje a vyživuje pokožku pod bradou bez toho, aby zanechával mastný alebo mastný vzhľad..

Aby ste si však mohli užívať výhody oleja z brady, nemusíte míňať veľa. Väčšina najlepšie hodnotených produktov z brady je lacná. Medzi niektoré z najobľúbenejších značiek patria Leven Rose, Honest Amish a Smooth Viking. Vďaka prírodným prísadám a éterickým olejom tieto výrobky podporia celkové zdravie, úpravu a úpravu vašich fúzov. Investovaním do jedného z týchto dobre hodnotených olejov na fúzy sa nemôžete mýliť.

Náhľad Hodnotenie produktu Cena
Bez parfumácie Beard Oil & amp; Nechajte v kondicionéri, 100% čistý prírodný prostriedok pre upravené fúzy, fúzy a Hydratovaná pokožka 1 Oz od Ranger Grooming Co od Leven Rose (olej na fúzy) Bez parfumácie olej na fúzy & Nechajte v kondicionéri, 100% čisto prírodný pre upravené fúzy, fúzy, &… 7 361 recenzií 13,97 dolárov Kúpte teraz
Honest Amish - klasický olej na fúzy - 2 unce Honest Amish – klasický olej na fúzy – 2 unce 19 981 recenzií 12,22 dolárov Kúpte teraz
Pánsky olej na fúzy - hladký vikingský olej na fúzy (2 oz) - jemná brada a bez svrbenia & Moustache Oil, hydratačný olej na fúzy s arganovým olejom pre ženích, fúzy a fúzy & Upokojte suchú pokožku Pánsky olej na bradu – hladký vikingský olej na fúzy (2 oz) – jemná brada bez svrbenia & Fúzy… 816 recenzií 11,97 dolárov Kúpte teraz

Čistenie fúzov

Úprava brady tiež zabráni nutkaniu poškriabať ju. Dlhá a zapletená brada plná rozštiepených končekov bude mať určite za následok podráždenie pokožky, takže česaním a zastrihávaním vlasov predídete tejto príčine svrbenia brady..

Úľava od svrbenia brady

Tým sa však výhody čistenia brady nekončia. Kefovanie a česanie fúzov vám pomôže nielen tvarovať a upravovať vlasy na tvári a zároveň odstraňovať spleti a uzly, ale môže tiež trénovať, aby vaše fúzy rástli rovne a jedným smerom..

Okrem toho je kefovanie rozhodujúce pre rozotretie oleja z fúzov na povrch. Kvalitná kefa na bradu so štetinami zaistí, aby vaše výrobky prenikli do hĺbky a pokryli každú časť vašich vlasov. Čistenie fúzov vyžaduje veľmi málo úsilia, preto by ho chlapi mali v ideálnom prípade vykonávať denne.

Orezávanie a opravy

Aj tie najdokonalejšie fúzy môžu poškodiť. Napríklad odstrihnutie končekov rozštiepených končekov umožní prameňom začať znova rásť. To by však nemal byť problém, pokiaľ nedosiahnete aspoň 8 až 12 týždňov.

Spôsoby, ako zastaviť svrbenie brady

To by malo vašim bradám poskytnúť dostatok času na to, aby vyvinuli určitú hrúbku, než zastrihnete akúkoľvek časť. A cieľom by malo byť strihanie veľmi chirurgicky.

Navyše, ak spozorujete akékoľvek zarastené chĺpky, odstráňte ich pinzetou, aby ste zastavili podráždenie. Nakoniec, ak ste sa pokúsili narovnať si kučeravé fúzy pomocou žehličky, vysokého tepla alebo chemikálií, možno budete musieť doplniť vlhkosť nanesením kondicionéra..

Ako zabrániť svrbeniu brady

Byť zdravý

Posledným a najmenej priamym spôsobom, ako zmierniť svrbenie fúzov, je starať sa o seba. Rast vlasov na hlave a vousoch priamo koreluje s celkovým zdravím vášho tela. Zlá strava, nedostatok pohybu a produkcie testosterónu, zlý krvný obeh, vysoký stres a nedostatočný spánok sú len niektoré z faktorov, ktoré môžu ovplyvniť to, ako rýchlo alebo husto vám rastú fúzy..

Predchádzajte svrbeniu brady

Tu je niekoľko tipov, ako viesť zdravý životný štýl k peknej brade.

  • Spánok: Zamerajte sa aspoň 7 hodín kvalitného odpočinku každú noc. Presné množstvo sa líši od osoby k osobe, ale čokoľvek pod týmto minimom môže prispievať k zlej kvalite fúzov.
  • Diéta: Jedzte množstvo kvalitných bielkovín z dobrých zdrojov, ako aj ovocie a zeleninu, aby ste si zaistili dostatok vitamínov a minerálov. Vyberte si napríklad zdroje bielkovín, ako sú kura, ryby, vajíčka, fazuľa a jogurt spojené s jablkami, pomarančmi, špenátom, čučoriedkami, avokádom, mandľami, arašidmi a podobne. Nezabudnite si vziať pánsky multivitamín, ak máte pocit, že sa v akejkoľvek kategórii nachádzate nedostatočne.
  • Cvičenie: Chlapi by mali cvičiť aspoň 30 minút až hodinu 3 až 4 krát týždenne. Či už to znamená vzpieranie, intervalový tréning s vysokou intenzitou alebo kardio, je to jedno, pokiaľ zvýšite krvný obeh a stimulujete tvorbu testosterónu vo svojom tele..
  • Stres: Vyrovnať sa so stresom zo života nie je pre väčšinu z nás také jednoduché, ako sa zdá. Pravidelné cvičenie a spánok však poskytnú určitý druh úľavy od stresu. Napriek tomu sa snažte zo všetkých síl obmedziť stres tým, že sa zbavíte zdrojov a spúšťačov.

Ak sa staráte o všetky tieto aspekty svojho každodenného zdravia, môžete si byť istí, že vám fúzy rastú najrýchlejšie..

Svrbenie reliéfu vousy

Vyrovnať sa so svrbivou bradou môže byť bolesť. S dobrou rutinou fúzov a používaním najlepších produktov na trhu však chlapi svrbenie brady ľahko zastavia. Udržiavanie čistých, upravených a upravených vlasov na tvári je nevyhnutné pre udržanie hebkej a chladnej brady bez svrbenia.