Sevilla katedrálisa és a Columbus város története
Sevilla katedrálisa és a Columbus város története
A Santa Maria de la Sede a sevillai katedrális neve. Ez a legnagyobb gótikus katedrális Európában és Kolumbusz utolsó háza. Az utolsót abban az értelemben értjük, hogy szarkofágja ott volt elhelyezve. Most a többi négy nagyon erős embert ábrázoló szobrok vállán nyugszik.
Ezek Navara, Kastilla, Leon és Aragon királyai. Ennek a megtiszteltetésnek az oka, különösen a sevillai székesegyházban, az a gazdagság, amelyet a városnak hozott. Innen kezdte útját az új világba.
Sevillai Santa Maria de la Sede katedrális
Ismerte már ezeket a tényeket? Ezeken kívül még sok más van a Sevillai székesegyházhoz kapcsolódóan, amelyekről örömmel tájékoztatjuk Önt.
Középkori építészet
Kolumbusz útjai halála után is folytatódtak
Columbus nemcsak élete során sokat utazott. Maradványait ezt követően többször szállították át az óceánon. 1506 -ban bekövetkezett halála után először temették el Sevillában. De 1544 -ben halálának kívánsága teljesült, és az új világba hozták. 1985 -ben a maradványait visszahozták Spanyolországba, és a személyazonosságát DNS -vizsgálattal megerősítették. Ez történt 2006 -ban. A sevillai székesegyházban található a híres Columbus -könyvtár is. Több mint hárommillió értékes kéziratot őriznek itt, beleértve a tengerész leveleit is.
A Kolumbusz -szobor a katedrálisban
Sevilla katedrálisa és a világuralom igénye
Amint már említettük, Sevilla katedrálisa továbbra is a világ legnagyobb. Ez minden bizonnyal a világuralom igényével függ össze. Erről 1401 -ben döntöttek. A sevillai székesegyház egy mecset helyén található, amely a terület arab uralma alól mentesül. A hivatalos építési hely valójában az volt, hogy az egykori templom szinte teljesen tönkrement.
A sevillai székesegyház története
A katedrális elsősorban kőből épült. Az anyagot 20 különböző kőbányából vették ki egyszerre. A sevillai székesegyház 1506 -os építése előtt az első helyen állt Isztambulban, azaz a Hagia Sofia -ban.
A világ legnagyobb katedrálisa
A Santa Maria de la Sede 116 méter magas és 76 méter hosszú. 15.000 négyzetméteres területen található. A sevillai székesegyház megnyitása meglehetősen szerény az építészethez képest. I. Fülöp (Kasztília) alig néhány nappal korábban halt meg, és ez árnyékot vetett az örömre, amely egyébként a templom építésével járt.
A Sevila -székesegyház 116 méter magas és 76 méter hosszú
A minaret kupolává válik
Isztambulból már sok olyan templom példája ismert, ahol a kupolákat minaretté alakították át. Itt, Sevilla katedrálisában pont az ellenkezője történt. Az eredeti mecset maradványai továbbra is megtalálhatók. Pontosabban a La Hiralda toronyból van szó. Körülbelül 82 méter magas, és 1196 -ban épült. Az arab hercegekről szóló legendával áll kapcsolatban. Bátorságukat bizonyították azzal, hogy fehér lovaikkal felmásztak a toronyba. Van egy körülbelül 32 méteres felépítmény is, amely ismét 1568 -ból származik.
A La Hiralda kupolája
Fák az udvaron
Városra néző kilátás a katedrálisról
Kövekből készült műalkotás
Fenséges kilátás
A katedrálison belül
A kupola belülről
Egykori mecset