A Volkswagen önvezető autókat tesztel Hamburg utcáin
A Volkswagen Group Research először tesztel Hamburg városi forgalmában 4. szintű automatizált járművek. Jelenleg öt módosított járműből álló flotta üzemel e-Golfok, lézerszkennerekkel, kamerákkal, ultrahangos érzékelőkkel és radarkészülékekkel felszerelve, három kilométeres szakasz a Hanza városában. Az eredményeket be fogják építeni a csoport számos, az automatizált vezetésről szóló kutatási projektjébe, amelyek célja, hogy a közeljövőben ügyfélközpontú szolgáltatásokat tudjanak kínálni, és átalakítsák a városi infrastruktúrát. Nemcsak a járműveknek kell önállóvá és intelligensebbé válniuk, hanem maguknak a városoknak is.
Az önvezető autók most Németországba is érkeznek
Hamburgban jelenleg kilenc kilométeres digitális tesztpadot építenek az automatizált és hálózati vezetéshez. A befejezést 2020-ra tervezik, és fel kell szerelni az infrastruktúra és a közlekedési eszközök közötti kétirányú kommunikáció komponenseivel. Két és fél év múlva a ITS Világkongresszusa Hamburgban kerül sor.
Az automatizált vezetésnek nagy részét kell képeznie.
A módosított elektromos autók szinte futurisztikusnak tűnnek
Németországban már tesztelik a Volkswagen autonóm autóit
A Volkswagen által konfigurált e-Golf 11 lézerszkennerrel, 7 radarkészülékkel és 14 kamerával rendelkezik. A szokásos próbaút során percenként akár 5 GB adatátvitel történik, mindegyik több órán át. A számítási teljesítmény, amely körülbelül 15 notebooknak felel meg, a csomagtartóban van. Ez a hatalmas számítási kapacitás a legújabb érzékelőtechnológiával kombinálva biztosítja, hogy az e-Golfok a lehető legrövidebb idő alatt rögzítsenek adatokat a gyalogosokról, kerékpárosokról, más autókról, kereszteződésekről, elsőbbségi jogokról és sávváltásokról. Az információk sokfélesége és összetettsége ellenére a mesterséges intelligenciának képesnek kell lennie az összes releváns objektum azonnali regisztrálására, és ennek megfelelően reagálnia anélkül, hogy hamis riasztást váltana ki. Biztonsági okokból a speciálisan képzett tesztpilóták a kormány mögött ülnek minden hamburgi próbaút során, hogy figyelemmel kísérjék az összes vezetési funkciót, és beavatkozzanak vészhelyzetben.
A technológiának képesnek kell lennie reagálni a forgalom váratlan jelenségeire
Nem a Volkswagen az egyetlen autógyártó, amely autonóm autókat fejleszt és gyakorlatilag tesztel. A Ford tervezi, hogy 2021-ben gyártja saját önvezető autóját. A General Motors eközben megduplázza körutazási részlegének méretét a technológia kereskedelmi forgalmazása érdekében. Más autógyártók, például a Toyota, a Nissan, a Tesla és a Mercedes-Benz is tesztelik az önvezető autókat. Csak idő kérdése, hogy az 5. szintű autonóm autókat a nyilvánosság rendelkezésére bocsássák. Már csak az a kérdés, hogy melyik gyártó gyártja először.