Čísla strihu – veľkosti zastrihávača vlasov

Čísla strihu a veľkosti zastrihávačov zamotávajú mužom roky. Či už navštívite holičstvo prvýkrát, alebo sa učíte strihať si vlasy pomocou súpravy zastrihávačov, je dôležité vedieť, aké dĺžky zodpovedajú rôznym veľkostiam zastrihávača. V tejto príručke demystifikujeme počet a veľkosti zostrihu a vyblednutia účesu podrobným popisom dĺžky vlasov, ktoré predstavuje každé číslo strihača..

Účesové čísla

Čísla strihu a veľkosti zastrihávača

Začnime od základov pre prípad, že by nejaké ženy plánovali pomôcť svojim mužom s úpravou vlasov na tvári alebo na hlave. Čísla zrážok sa vzťahujú na veľkosti chráničov nožníc a nájdete ich vyryté v samotnom chrániči. Väčšina súprav zastrihávačov má 8 chráničov a každá veľkosť zastrihávača predstavuje množstvo vlasov, ktoré vám pri použití zostanú. Čím je číslo väčšie, tým je účes dlhší. Väčšina značiek ako Oster, Wahl a Andis často používa prírastky 1/8 palca.

Napríklad požiadavka na „strih vlasov číslo 2“ znamená, že k zastrihávaču bude pripevnený chránič č. 2, aby na pokožke hlavy zostali 1/4 palca vlasov. Podobne „strih vlasov číslo 1“ je veľmi krátky strih, ktorý zodpovedá dĺžke 1/8 palca; zostrih „strihu“ číslo 3 ”na 3/8 palca; a „Číslo 4“ je stredná dĺžka 1/2 palca. Týmto spôsobom môže muž požiadať o strih čísla 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 alebo 8, kde „číslo 0“ znamená, že sa nepoužíva žiadny kryt, čo má za následok takmer oholený vzhľad s Zostáva 1/16 palca vlasov.

Stručná referenčná príručka pre veľkosti zastrihávačov vlasov

Veľkosti zastrihávača vlasov

Tu sú čísla zostrihu a ich príslušné veľkosti (dĺžky) zastrihávača:

  • Číslo 1-jedna osmina palca
  • Číslo 2-jedna štvrtina palca
  • Číslo 3-tri osminy palca
  • Číslo 4-polovica palca
  • Číslo 5-päť osmín palca
  • Číslo 6-trištvrte palca
  • Číslo 7-sedem osmín palca
  • Číslo 8 – jeden palec

Účes číslo 0

Účes „Number 0 Haircut“ nemá žiadny ochranný kryt, a preto používa skrátený strih pripevnený k zastrihávaču. Nula sa často používa na poskytnutie veľmi krátkeho rezu alebo takmer vyblednutia pokožky, pričom pokožka hlavy je odhalená.

Účes číslo 0 - Buzz Cut

Účes číslo 1

„Účes číslo 1“ je asi 1/8 palca, čo je o niečo dlhšie ako číslo nula. Chránič č. 1 je stále ideálny pre bzučivé strihy, alebo ho môžete použiť na zúženie alebo vyblednutie z rôznych čísel. Neodporúčame však strih číslo 1, ak nechcete, aby sa prejavovala vaša pokožka hlavy.

Účes číslo 1 - Buzz Cut

Účes číslo 2

Účes „Number 2 Haircut“ je jednou z najobľúbenejších strihačských strihov na vyblednuté účesy. Nie je príliš krátky ani dlhý, #2 vám poskytne 1/4 palca na dĺžku, čo vám umožní plnší účes, ktorý neodhalí pokožku hlavy. Číslo 2 je stávka na istotu pre chlapcov s riedkymi vlasmi a pravdepodobne je ideálna pre husté vlasy.

Účes číslo 2 - Buzz Cut

Účes číslo 3

Účes „Number 3 Haircut“ skráti vaše vlasy na 3/8 palca a je spravidla najdlhšou veľkosťou zastrihávača, ktorú väčšina holičov použije na udržanie krátkych vyblednutých strán. Na druhej strane, #3 môže byť tiež použité na vrchu pre dlhší štýl bzučania (napr. Strih otrepu).

Účes číslo 3 - Buzz Cut

Účes číslo 4

Účes „Number 4 Haircut“ zanecháva vlasy 1/2 palca dlhé, čo z neho robí stredne dlhé zastrihávače. S veľkosťou č. 4 môžete začať strihať štetcom alebo posádkou, ktoré sú podobné buzz strihu, ale obsahujú vyblednutie pokožky po stranách a dlhšie vlasy na vrchu. Číslo 4 funguje dobre na husté aj tenké vlasy.

Účes číslo 4 - Buzz Cut

Účes číslo 5

Dĺžka strihu „Number 5 Haircut“ je 5/8 palca, aj keď väčšina značiek používa na zúženie stylingové chrániče č. 5 a #6.

Účes číslo 5 - strih posádky

Účes číslo 6

Účes „Číslo 6“ je 3/4 palca dlhý. Ako bolo uvedené vyššie, veľkosť č. 6 je vyhradená na zúženie vlasov.

Účes číslo 6 - strih posádky

Účes číslo 7

Účes „Number 7“ je strih dlhý 7/8 palcov. Vďaka svojej dĺžke je model #7 možné použiť na úpravu strihu pre mužov s hrubými vlasmi. Nezabudnite však použiť menší chránič (napr. Č. 1, 2, 3 a 4) na vyblednutie vlasov po stranách..

Účes číslo 8

Nakoniec, „Účes číslo 8“ je jeden palec dlhý a predstavuje najdlhšiu veľkosť zastrihávača vyrobenú v USA. Aj keď sa #8 bežne nepoužíva na vyblednutie účesu, je to lenivý spôsob, ako zastrihnúť chĺpky na temene hlavy a po stranách použiť č. 1, 2 alebo 3.

Ak chcete získať ďalšie informácie o strihaní vlastných vlasov, pozrite sa na naše recenzie najlepších strojčekov na strihanie vlasov na profesionálne a domáce použitie.