A homokfű – könnyen ápolható és sokoldalú évelő növény
Annak érdekében, hogy a kertet a jólét zöld oázisává alakítsa, megfelelő kerti növényekre van szüksége. A kertészek gyakran impozáns vagy egzotikus virágok után nyúlnak, amelyek kétségkívül lenyűgöző megjelenéssel rendelkeznek. Ennek ellenére a kertben hiányosságok vannak, amelyeket a legtöbb esetben megfelelő talajtakaróval lehet kitölteni. És néha friss fénypontra van szükség, amely a kültéri területnek saját jellegét adja. A homokfű jó példa egy ilyen sokoldalú kerti növényre. De még a fazékban is a homok káposzta finom alakot vág az erkélyen vagy a teraszon. Arenaria, ahogy botanikailag nevezik, ma közreműködésünk középpontjában áll. Tudjon meg többet a gyönyörű, finom évelőről a következő sorokban.
A homokfű nagyon finom levelekkel és virágokkal rendelkezik
A homokfű egy pillantásra
A finom növény lenyűgözi fehér virágaival. Ez az egyik szőnyegképző évelő növény. Ez a kis évelő növény örökzöld és elképesztően robusztus. Télen a növény gyönyörű szemfényvesztő marad. Az Arenaria növény botanikai neve a homok szóból származik, és sok homokfűfaj által preferált helyhez kapcsolódik.
A hegyi homokfű a nemzetség egyik legismertebb képviselője. A szegfűfélék családjába tartozik, és eredetileg Délnyugat -Európa hegyvidékeiről származik.
A homokos rágó sűrű és széles párnákat képez. Ezzel szemben nem érheti el a 10 cm -t. A homokfüvet lenyűgözi finom virágai. Fajtól függően négy -öt szemlevelük és sárga közepük van. Ezek mindig együtt alkotnak több virágzatot. Dichasiasnak nevezik őket. Az elragadó fehér virágok egész nyáron megmaradnak, és friss díszítéseket biztosítanak a kertben és a teraszon.
A párna évelő nagyon jellemző a sziklakertre. Ezenkívül remekül díszíti a fal és az útburkolatok kötéseit. A finom növény nagyon alkalmas kompakt ágyak szegélyeként is. Ha a kertben kopár helyek vannak, a homokfű ismét megment. Nagy területet boríthat be fehér virágok sokaságával. Az évelő növény zöldtetőkhöz is tökéletes.
Az évelő virágai két és fél centiméter nagyságúak
A homokfű különösen díszes növény
Tippek a homokfű számára
Célszerű tavasszal ültetni a homokfüvet. Válasszon napos vagy részben árnyékos helyeket a növény számára, hogy legalább három órán keresztül napfénynek legyen kitéve. Ami a talajt illeti, a homokfűnek kevés igénye van humuszra és tápanyagokra. De az évelő normál kerti talajon is boldogulhat. Fejlődésük fontos előfeltétele azonban a talaj jó vízáteresztő képessége. Az idősebb növények esetében azonban a száraz talaj vagy a meszes altalaj nem jelent problémát. Ha a talaj nehéz, elengedhetetlen homok vagy kavics használata a fellazításhoz. A fajtától függően a homokfű tavasszal vagy nyár elején virágzik.
Általában a finom évelő nagyon könnyen ápolható. Tehát még a zöld ujjak nélküli emberek is gond nélkül gondoskodhatnak a növényről. Fontos, hogy rendszeresen öntözze a növényt a növekedési időszak alatt. Ennek a kerti növénynek az a különlegessége, hogy különben ritkán kap vizet. De akkor alaposan ki kell önteni. Ily módon mély gyökérzet alakul ki, amelyet a növény szükség esetén vízzel is elláthat. A sziklakertben a növénynek nincs szüksége további műtrágyára. De háromévente biztosítsa az Arenaria komposztját. A fazékban lévő homokkáposztának viszont nagy a tápanyagigénye. Ezért ebben az esetben a folyékony műtrágyát rendszeresen, de takarékosan lehet hozzáadni.
30 cm ültetési távolság elegendő
Mit kell még figyelembe venni a homokfű gondozásakor:
- Ha ősszel szeretné meghosszabbítani a növény virágzási idejét, akkor folyamatosan le kell vágnia a hervadt virágokat. A beteg hajtásokat is kellő időben el kell távolítani, és ha szükséges, a csibét is levághatjuk.
- A lágyszárú növény azonban nem tolerálja a nedvességet. Gombás betegségeknek is ki van téve, mert sűrű, és a víz nem tud jól elpárologni.
- Ellenkező esetben a növény megkíméli a betegségeket és kártevőket.
- Még akkor is, ha a homokfű robusztus növény, és általában nincs szüksége téli védelemre, még mindig meg kell védenie a zsenge növényeket a fagytól. A cserepes növények viszont ecsetfából vagy kerti gyapjúból készült téli védelmet igényelnek.
- A téli hosszú száraz időszakokban sok folyadékot kell adni a növénynek.
A megfelelő helyen a homokfű erőfeszítése kevés
A homokfüvet jobb ritkán, de bőségesen öntözni
A homokfű ültetésének legjobb ideje március vagy április
A szívós évelő még télen is gyönyörködteti a szemét gyönyörű lombozatával
Problémák nélkül ellenáll a rövid aszályos időszakoknak
Az évelőnek több vízre van szüksége nyár közepén
Ez a növény virágzó növény
A homokfű tökéletes sziklakert kialakításához
A finom homok káposzta buja növekedésű és friss megjelenésű