Názvy účesov pre mužov – typy zrážok

Pokiaľ ide o pánske vlasy, ostrihať sa je zložitejšie, ako vedieť, že chcete krátky, stredný alebo dlhý účes. Účesy pre mužov sa stali funkčnými módnymi vyhláseniami a váš strih je odrazom vášho štýlu a osobnosti. S toľkými rôznymi druhmi zrážok, z ktorých si môžete vyberať, môže byť výzva vybrať si ten najlepší pánsky účes tak, aby zodpovedal dĺžke a štruktúre vašich vlasov. Niektorí muži budú chcieť štýlový strih so stredným prepadom pokožky pre drsný vzhľad s nízkymi nárokmi na údržbu, zatiaľ čo iní môžu uprednostniť podrezanie s hrebeňom pre trendový profesionálny účes..

Či už chcete krátky strih na bokoch a na chrbte pre moderný strih alebo dlhší štýl navrchu pre neobmedzené možnosti stylingu, budete sa chcieť dozvedieť o rôznych názvoch účesov. Aby sme vás inšpirovali strihmi a štýlmi, zostavili sme zoznam typov strihov pre mužov, ktoré si môžete zaobstarať práve teraz. Od vyblednutia po podrezanie a bočnú časť až po quiff, preskúmajte tieto rôzne účesy a nájdite názvy štýlov, ktoré by ste pri ďalšej návšteve holičstva chceli.

Druhy zrážok pre mužov

Druhy zrážok pre mužov

Fade Haircut

Fade je pánsky strih, kde sa vlasy na bokoch a zadnej časti hlavy postupne skracujú zhora nadol. Proces vyblednutia z jednej dĺžky do druhej sa spravidla dosahuje pomocou zastrihávačov vlasov. Pretože vyblednutie prichádza v rôznych štýloch, je dôležité povedať svojmu holičovi typ požadovaného strihu. Môžete zvoliť nízky, stredný alebo vysoký útlm, aby ste určili, kde je strih zúžený. Môžete sa tiež rozhodnúť, ako krátko vyblednúť strih, a to tak, že požiadate o plešatú farbu, ktorá vám splynie vlasy s pokožkou..

Fade Haircut

Taper Fade

Tiež známy ako zúženie, zúženie fade je moderný strih čistého strihu, ktorý je v holičstvách stále obľúbený. Hlavný rozdiel medzi zúžením a vyblednutím je v tom, že vyblednutý strih je primiešaný do pokožky, zatiaľ čo zúženie zanecháva veľmi krátke vlasy. Zúženie je neuveriteľne elegantný a elegantný vzhľad, ktorý môže každý muž zdvihnúť svoj vzhľad.

Taper Fade

Low Fade

Nízke vyblednutie ponúka rovnomernejšie a postupnejšie spojenie medzi krátkymi vlasmi okolo uší a dlhšími vlasmi v blízkosti koruny ako ostatné zúžené alebo vyblednuté účesy. Nízke vyblednutie je jemnejšie ako niektoré z ďalších možností vyblednutia, ale v žiadnom prípade nie je menej štýlové. Rovnako ako pri každom vyblednutí, budete chcieť pravidelné strihy, aby ste udržali čistý vzhľad. Nízke vyblednutie sa mimoriadne dobre páruje s určitým strniskom alebo krátkou bradou.

Low Fade

High Fade

High fade je typ vyblednutia, ktoré ponúka náhlejší kontrast medzi dlhšou hornou a kratšou stranou. Účes s vysokým vyblednutím začína v hornej časti bokov a vzadu a rýchlo sa zužuje. Odvážny a odvážny tento vyblednutý strih ponúka veľmi krátke vlasy pre svieži vzhľad.

High Fade

Mid Fade

Stredné stlmenie zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi vysokým a nízkym stmievaním a vytvára odvážny, ale pritom bez námahy chladný vzhľad. Stredne vyblednutý účes je strih, ktorý začína v strede hlavy a zužuje sa až k ušiam a výstrihu. Toto stredné vyblednutie postupne spája kratšie strany a chrbát s dlhšími vlasmi a môže byť ideálnym doplnkom štýlového profesionálneho účesu. Môžete požiadať svojho holiča o strednú plešatú farbu, aby ste dosiahli ostrý povrch. Ak hľadáte prvé kroky k trendovejšiemu účesu, potom je stredná strih skvelou voľbou.

Mid Fade

Fade plešatej pokožky

Blednutie pokožky je strih veľmi krátkeho strihu, ktorý vyžaduje strihanie vlasov kratšie po bokoch a chrbte a postupné primiešanie strihu do pokožky. Tiež známy ako plešatý vyblednutie, tento typ vyblednutého účesu je ostrý a odvážny vzhľad, ktorý vyžaduje pravidelné návštevy holiča. Účes s plešatým vyblednutím môžete skombinovať s trendovými účesmi a vytvoriť tak štýlový vzhľad. Či už chcete vyblednúť vysokú, strednú alebo nízku kožu, poraďte sa so svojim holičom o pridaní tejto funkcie do svojho strihu.

Bald Fade

Podrezanie

Podrezanie je veľmi populárny moderný účes, pri ktorom sú boky a chrbát ostrihané nakrátko alebo oholené. Podrezaný strih sa tradične vyznačuje úplným odpojením a nie je vyblednutý a vlasy na vrchu zostanú oveľa dlhšie. Niektorí chlapi požiadajú svojho holiča, aby zúžil strih a vytvoril podrezanie. Podrezanie je možné kombinovať s rôznymi pánskymi účesmi a vytvoriť tak trendový vzhľad. Vlasy na vrchu je možné česať, rozčesávať na stranu, uhladiť dozadu, česať, upravovať do pompadouru alebo vyrábať šmrnc. Nakoniec je podrezanie jedným z najlepších účesov „krátke na bokoch, dlhé na vrchu“, ktoré môžete v týchto dňoch mať..

Podrezanie

Odpojené podrezanie

Odpojené podrezanie sa vyznačuje ostrým kontrastom medzi dlhými vlasmi na horných a kratších stranách, a nie postupným miešaním zúženia alebo vyblednutia. Ako chladný účes pre chlapcov je odpojené podrezanie odvážne aj pekné. Kontrast bude prospešný pre mužov s okrúhlymi alebo oválnymi tvarmi tváre, ktoré dodajú niektoré uhlové rysy, ale každý chlap môže dosiahnuť tento strih.

Odpojené podrezanie

Pompadour

Pompadour je nadčasový pánsky účes, ktorý má vpredu dlhšie vlasy s krátkymi vlasmi po stranách a vzadu. Pompadour, elegantný a pekný, spočíva v tom, že vlasy sú upravené smerom hore a dozadu od čela a ukazujú vaše vlasy s určitým objemom. Štýly Pompadour sú ideálne pre chlapcov s hustými, rovnými alebo vlnitými vlasmi. Pretože objem je pre vzhľad zásadný, používajte výrobok s vysokou fixáciou, ako je pomáda, tmel alebo gél, aby ste zaistili, že vaše vlasy zostanú po celý deň..

Pompadour

Quiff

Quiff je ďalší klasický pánsky účes, ktorý je veľmi podobný pompadouru. Obaja majú vlasy, ktoré sú upravené dozadu a hore od čela a majú objem. Quiff sa líši od pompadouru tým, že si vlasy najskôr vyčesá dopredu a potom ich upraví hore a dozadu. Obvykle je to príležitostnejší a strapatejší účes pre mužov. V kombinácii s vyblednutým strihom po stranách je strih quiff všestranný a trendový pre mužov so všetkými typmi vlasov.

Quiff účes

Prečešte

Hrebeň je ikonický pánsky strih, ktorý je sofistikovaný a chladný. Hrebeň môžete spárovať so zúžením, vyblednutím alebo podrezaním a získate elegantný moderný vzhľad. Pri úprave účesu budete chcieť rozčesať všetky vlasy z jednej strany na druhú a vytvoriť ucelený vzhľad plný objemu a pohybu. Účes s hrebeňom cez účes je obľúbeným štýlom pre chlapcov s hustými rovnými vlasmi, ktorí chcú krátky až stredne dlhý účes.

Prečešte

Slicked Back

Úhľadný chrbát je klasický účes, ktorý často navrhujú profesionálni muži a mladí štýloví tínedžeri. Úhľadný chrbát je mokrý účes, ktorý má vyzerať dobre poskladaný, takže na svoj hladký chrbát budete chcieť použiť produkt s vysokým držaním a vysokým leskom, ako je pomáda alebo gél. Muži s jemnými a rovnými textúrami vlasov nájdu najväčší úspech s úhľadným účesom. Líčené vlasy zostávajú jedným z najúžasnejších moderných pánskych účesov, ktoré si teraz môžete dať.

Líčené vlasy dozadu

Vojenský strih

Vojenské účesy sú veľmi krátke pánske účesy, ktoré budú vždy štýlové. Mužné a svieže tieto strihy sú definované oholenými alebo vyblednutými vlasmi po stranách a chrbte s veľmi krátkymi vlasmi na vrchu. Od klasického strihu po strih s posádkou sú tieto klasické vojenské štýly robustné a fungujú so všetkými typmi vlasov. Tieto krátke účesy sú vhodné pre chlapcov s ostrými čeľusťami a tvarovanými lícnymi kosťami s atraktívnymi tvarmi tváre.

Vojenský strih

Buzz Cut

Buzz cut je mužský účes s nízkou údržbou pre mužov, ktorí chcú naozaj krátke vlasy. Štýlové a ľahko dostupné účesy s bzučiakom sú často kombinované s vyblednutými alebo oholenými stranami. Strihanie vlasov blízko hlavy nožnicami nevyžaduje ráno žiaden styling a strih môžete ľahko vykonať doma, keď vyrastie o niečo dlhšie, ako by ste chceli. Účes s bzučivým strihom je obzvlášť skvelou voľbou pre chlapcov s hustými vlasmi, ale môže byť módnym vzhľadom, ak máte rednúce vlasy alebo ustupujúcu líniu vlasov..

Buzz Cut

Strih posádky

Strih posádky je čistý a svieži štýl pre moderného muža. Tento účes je všade naokolo krátky, takže je nenáročný na údržbu a ľahko sa upravuje. Kratšie vlasy na vrchu sú tradične upravené nahor alebo do strany a strih je často spojený s vyblednutím, zúžením alebo podrezaním po stranách. Strih posádky funguje na všetky textúry vlasov, vyžaduje pravidelné návštevy holiča a na úpravu účesu potrebuje stredne až vysoko držiaci výrobok. Pre ľahký strih, ktorý je o niečo dlhší ako bzučiaca hlava, je vhodné ostrihať posádku.

Strih posádky

Ivy League

Ivy League je elegantný účes, ktorý je o niečo dlhší ako tradičný strih posádky, ale stále je relatívne krátky. Ivy league je typicky upravená s bočnou časťou a je elegantným účesom, ktorý vyžaduje, aby ste vlasy pozametali spredu a získali štýlový vzhľad. Tento štýl funguje pre rovné a vlnité textúry vlasov. Na udržanie strihu budete chcieť pravidelné strihy, aby boli svieže a čisté.

Účes Ivy League

Faux Hawk

Tiež známy ako fohawk, faux hawk je trendový účes pre chlapcov, ktorí chcú vytvoriť jedinečný vzhľad. Jednoducho, účes z umelého jastraba je krotkou úpravou punk rockového mohawka. Umelý jastrab začína krátkymi vlasmi po stranách a dlhšími vlasmi navrchu, ktoré sú zatlačené do stredu hlavy a majú štýlový ostnatý hrot. Faux jastrab funguje dobre u mužov s rovnými plnými vlasmi, ktoré už zvyknú mať objem.

Faux Hawk

Mohawk

Mohawk je ostrý účes, ktorý má svoj pôvod v punk rockovom hnutí. Mohawks má pás dlhých vlasov, ktorý siaha od línie vlasov až po zátylok s krátkymi alebo oholenými stranami. Tradične sú dlhé vlasy upravené do jednotlivých hrotov, ale existuje mnoho moderných variácií s jemným a štruktúrovaným stylingom. Mohawk fade sa stal obľúbeným vzhľadom pre chlapcov, ktorí chcú ostrý štýl plný objemu a vkusu.

Mohawk

Vyfukovanie

The blowout je účes, ktorý sa vyznačuje vysoko objemným topom, ktorý je zametaný nahor a je spárovaný s krátkymi alebo vyblednutými stranami. Tento moderný účes s vetrom unášaný objemom bez toho, aby ste museli celú cestu hladko a mokro ako pompadour.

Vyfukovanie

Ofina

Ofina je obľúbený pánsky účes definovaný dlhou ofinou. Módne a ľahko upraviteľné okrajové účesy sú dookola krátke s mierne dlhšími vlasmi vpredu. Vzhľad spočíva v tom, že si necháte vlasy spadnúť na prirodzené miesto, aby si zakryli čelo, a umožní vám tak ofinu upraviť dopredu alebo vytočiť do strany. Tento strih je ideálny pre všetky typy vlasov, najmä pre mužov s hustými a kučeravými vlasmi. Textúrovaný strapcový účes sa rýchlo stal jedným z najlepších strihov roka.

Účes na okraji

Bočná časť

Bočná časť je klasický účes, ktorý je pre mužov nadčasový a profesionálny. Ako štýlový vzhľad pre gentlemana je účes bočnej časti dosiahnutý rozdelením vlasov zhora na jednu stranu. Ľahko upraviteľné a atraktívne účesy na bočných častiach sú čistého strihu a univerzálne lichotivé. Moderná verzia má menšiu štruktúru a väčšiu textúru pre uvoľnený povrch. Ak si nie ste istá, ktorý účes si vybrať, s bočnou časťou nič nepokazíte.

Bočná časť

Špicaté

Špičaté vlasy sú odvážnym vzhľadom, ktorý je populárny už od 90. rokov a zahŕňa používanie stylingových prípravkov na tvarovanie vlasov do vzpriamených bodov. Špičaté účesy ako chladný trendový štýl priťahujú pohľad nahor, vyžadujú si pozornosť a vyžarujú dôveru. Ak chcete dosiahnuť ultra trendový a moderný vzhľad, spárujte svoj ostrý účes s vysokým alebo stredným vyblednutím po stranách a vzadu. Ostré strihy sa stali trendom vlasov v 90. rokoch, ale moderná variácia používa na štruktúrovaný, prírodný povrch skôr matnú pomádu alebo vosk než gél..

Ostrý účes

Francúzska plodina

Francúzska plodina je okrajový zostrih, ktorý je po stranách kratší a má tvar dopredu, podobne ako strih Caesara, ale francúzska plodina má zvyčajne prirodzenejšiu líniu vlasov cez čelo. Tento strih je štýlovým a ľahko ovládateľným vzhľadom. Jednoducho upravte vlasy dopredu matným výrobkom, aby ste získali prirodzenú textúru a plnosť. Pridajte chaotický povrch pre bezstarostnejšiu a uvoľnenejšiu atmosféru.

Francúzska plodina

Oholené strany

Mužné a minimalistické, účesu môžete dodať oholené strany a dosiahnuť tak výrazný kontrast. Väčšina chlapov spáruje oholené boky s krátkymi vlasmi, aby vytvorila svieži zostrih vo vojenskom štýle, ale strih holiaceho strojčeka môže byť príjemným doplnkom aj k stredne dlhým a dlhším štýlom. Holenie akejkoľvek časti vlasov vyžaduje odhodlanie, a preto z tohto štýlu srší sila a sebavedomie.

Ostrihané strany Účesy

Dredy

Dredy sú neuveriteľne cool a jedinečný účes často spojený s rastafariánskym hnutím. Ako populárny štýl pre čiernych mužov, dredy zahŕňajú použitie dlhších vlasov a ich krútenie alebo pletenie, kým nie sú rozstrapkané na hrubé pramene.

Dredy

Caesar Cut

Caesar strih je moderný strapcový účes, ktorý sa v posledných rokoch vracia. Tento strih, pomenovaný po Juliusovi Caesarovi, má krátke vlasy na chrbte a na bokoch, pričom horné vlasy sú rozpletené dopredu a horizontálne ostrihané cez čelo. Caesar sa dobre hodí k mužom, ktorí majú rovné alebo vlnité textúry vlasov a chcú trendy a módny vzhľad.

Caesar Cut

Vrkoče

Vrkoče boli vždy jedným z najobľúbenejších účesov černochov. Mužské vrkoče sú typom pleteného účesu a dajú sa upravovať do podoby cornwallov, boxových vrkôčikov a ďalších variácií. Akonáhle sú vrkôčiky nastavené, vyžadujú si nenáročnú údržbu a umožňujú chlapcom využiť množstvo štýlov.

Vrkoče

Bowl Cut

Strih do misy je klasický účes s rovnomerným strihom po celej hlave. Napriek tomu, že strih misy poznáte podľa popularity v 90. rokoch, moderný účes do misy má na bokoch vyblednutie alebo podrezanie, aby sa dosiahol výrazný štýl. Tiež známy ako hubový účes, strih do misy je strapcový účes, ktorý je strapatý, ale rovnomerne ostrihaný cez chrbát a boky.

Bowl Cut

Horný uzol

Horný uzol je dlhý pánsky účes, ktorý zahŕňa vlasy zhromaždené v drdole na temene hlavy. Hranatý a chladný horný uzol je možné nosiť po celom tele s dlhými vlasmi, ale často je spárovaný s oholenými stranami, podrezanými alebo vyblednutými, aby vyzeral mohutne a nápadne. Horný uzol bol pred niekoľkými rokmi blázon a niektorí chlapci stále majú vzhľad.

Horný uzol

Muž Bun

Mužský drdol je hipsterský účes, ktorý sa za posledné desaťročie dostal na výslnie. Mužský drdol môže byť neformálnym štýlovým spôsobom, ako si predĺžiť dlhé vlasy, a rovnako ľahko môže vášmu outfitu na formálnej udalosti dodať sofistikovanosť. Tento účes funguje najlepšie pre rovné alebo vlnité textúry vlasov, ktoré skôr dorastú, ako vychádzajú. Nechajte si narásť bradu a váš mužský drdol sa pozdvihne na úplne novú úroveň mužnosti.

Muž Bun

Krátky chrbát a boky

Krátke účesy na chrbte a na bokoch sú obľúbeným typom pánskych účesov na celom svete. Krátky chrbát a boky môžu byť vyblednuté, zúžené alebo podrezané okolo chrbta a bokov. Tento skvelý účes ladí so všetkými dĺžkami a textúrami vlasov a slúži na zvýraznenie dlhších vlasov na temene hlavy a vizuálne vyváženie vašich funkcií..

Krátky chrbát a boky

Rôzne účesy pre mužov

  • Existuje toľko rôznych typov zrážok pre mužov, že výber najlepšieho účesu môže niekedy vyžadovať malý prieskum.
  • Vyblednuté a zúžené zrážky sú moderné strihy pre mužov, ktorých súčasťou je zmiešanie vlasov po bokoch a chrbte kratších a postupné zúženie štýlu do línie vlasov..
  • Podrezanie je chladný účes, ktorý maximalizuje kontrast po stranách a chrbte, ale vlasy ostrihá na rovnomernú dĺžku.
  • Najpopulárnejšie typy účesov pre mužov majú krátke vlasy po stranách a chrbte s dlhšími vlasmi navrchu,
  • V prípade krátkych pánskych strihov s nízkymi nárokmi na údržbu si dajte zastrihnúť, ostrihať posádku alebo crop top s vyblednutím alebo podrezaním.
  • Na úpravu stredne dlhého účesu vyskúšajte hrebeň, bočnú časť, quiff, pompadour, umelý jastrab alebo hladký chrbát.
  • Chlapi s dlhými vlasmi budú chcieť experimentovať s mužským drdolom, frajerským prúdom, vrchným uzlom alebo len rozpustenými vlasmi.
  • Použite silný prípravok na vlasy, ako je pomáda alebo vosk, aby váš účes vydržal celý deň.
  • Získajte prírodný textúrovaný vzhľad pomocou produktu na úpravu matnej hliny, pomády alebo vosku.