Végső csípő piercing útmutató (+100 fantasztikus kép)
Gondolkodsz a csípő piercing elvégzésén? Elmagyarázzuk az eljárást, és elmeséljük az összes apró részletet legújabb piercing útmutatónkban.
Szimmetrikus vagy egyes, felszíni vagy dermális, önmagukban vagy tetoválással, a csípő piercingek hihetetlenül néznek ki férfiak és nők számára.
Ebben a cikkben az összes fontos csípő piercing információval foglalkozunk, beleértve a folyamatot, a költségeket és a fájdalmat.
Görgessen a cikk végéig egy hatalmas galéria ékszerek és piercing példák!
Mik a csípő piercing?
Ezeket a piercingeket a medence területén helyezik el, közel a csípőcsonthoz. Mindkét csípőn szimmetrikus piercing a legnépszerűbb választás.
A csípő piercingeknél általában két módszert alkalmaznak: felszíni rudakat és mikrodermálisokat.
Felszíni piercing magában foglal egy hosszú, vékony rudat a bőr felszíne alá. A rúd végei 90 fokos szögben felfelé hajlítottak, ezért tűzőkapocs alakúak.
A rúd egyetlen része, amely a bőr felszíne felett mutatkozik, a vége – ez elég ahhoz, hogy felcsavarja a gyöngyöket.
A gyöngyök felcserélhetők, ami azt jelenti, hogy a rúd a helyén maradhat, míg a felületi elemek megváltoztathatók.
A felszíni csípő piercinget tűvel vagy szikével végezzük. Ha egy szike meglehetősen drasztikusan hangzik egy piercing számára, ne aggódjon – nincs műtét.
Csípő piercing bár
A mikrodermális (néha dermális vagy mikro -dermális) piercingek hasonló koncepciót használnak, de egy gyöngyökkel.
A hosszúkás rúd helyett a dermálisok horgonydarabból és egyetlen gyöngyből állnak. A kapott piercing tehát egy gyöngyöt mutat, nem pedig kettőt.
A horgonyt a bőr felszíne alá helyezzük. Ez lényegében egy L alakú darab piercingbiztos fémből (például sebészeti acélból). Ez a rész a helyén marad.
A gyöngy eközben cserélhető, ha a piercing meggyógyult.
A bőr csípő piercingeit tűvel vagy dermális lyukasztással végezzük.
Felület vs mikro dermális csípő piercing: melyik a jobb?
Mindkettő egyformán jól néz ki, és nincsenek objektív döntő tényezők. A legtöbb esetben attól függ, hogyan szeretné kinézni a piercinget.
Amikor a kettő között dönt, először azt kell figyelembe vennie, hogy két gyöngyöt szeretne megjeleníteni (felület) vagy egyet (dermális). Ez nagyjából meghatározza, hogy melyik módszert válasszuk.
Ennek ellenére teljesen lehetséges, hogy két bőr piercinget közel hozzunk egymáshoz, hogy hasonlítsanak a felszíni piercing megjelenéséhez.
Ha csípő tetoválása van, vagy a jövőben tervez, fontolja meg, hogy a piercing hogyan illeszkedik a dizájnhoz.
Érdemes megjegyezni, hogy az ilyen típusú piercingek arról híresek, hogy milyen gyakran utasítják el őket – azaz idegen tárgyként ismerik fel, és a test kiszorítja őket. A bőrök valamivel alacsonyabb elutasítási arányúak, mint a felszíni piercingek.
A mikrodermális csípő piercing szintén valamivel drágább, de kevésbé fájdalmas, mint a felszíni csípő piercing.
Csípő piercing folyamat
Függetlenül attól, hogy melyik módszert választotta, a piercingnek a csípőterület (ek) fertőtlenítésével kell kezdenie.
Ez nagyon fontos: ha e lépés nélkül próbálnak továbbmenni, vagy nem viselnek megfelelő higiéniai védelmet, például kesztyűt, akkor fontolja meg újra a szakember választását..
Miután a területet alaposan fertőtlenítették, a piercer sebészeti jelzővel jelöli a perforációs pontokat. Ez egyszerre mutatja, hogy hol lesz a piercing, és irányítja a piercinget az eljárás végrehajtása során.
Ha ugyanazon találkozó során mindkét csípőjét átszúrja, a foltok megjelölése segít abban, hogy pontosan szimmetrikusak legyenek.
Ami ezután történik, az a piercing típusától (felszíni vagy dermális) és a kiválasztott módszertől függ.
A felszíni piercingeknél a piercing befog egy bőrdarabot, és tűvel vagy szikével lyukasztja. Ezután behelyezik a rudat az „alagútba”, amelyet az imént létrehoztak a bőr alá. Ezután az ékszerek látható elemeit felcsavarják.
Bőrpiercing esetén a piercer tűt vagy bőrlyukasztót használ, hogy helyet biztosítson a horgony számára.
Tű használatakor a szövet egyszerűen csak annyira szét van választva, hogy a horgonyt be lehessen tolni. A bőrön keresztül történő ütés közben egy kis szövetdarabot teljesen eltávolít, és „zsebet” hoz létre..
A horgony megfelelő behelyezése után a gyöngyöt a tetejére csavarják.
És kész! Mielőtt elhagyná a piercing szalonot, az ottani profiknak utasításokat kell adniuk arra vonatkozóan, hogyan kell gondoskodni a vadonatúj piercingről.
Csípőfúró fájdalom
Mint minden más testmódosításnál, a csípő piercing fájdalmatényezője az egyéni toleranciától függ. A piercing szakértelme is hozzájárul ahhoz, hogy milyen fájdalmas lesz az eljárás.
Általánosságban elmondható, hogy ezeket a piercingeket nem tartják különösen fájdalmasnak. Függetlenül a választott piercing módszertől, az eljárásnak viszonylag gyorsnak kell lennie, kezelhető mennyiségű fájdalommal.
A felszíni csípő piercingek esetében a szike használata kevésbé fájdalmas, mint a tű módszer. Hasonlóképpen, a dermális csípő piercingeknél a dermális lyukasztási módszer kevésbé fáj, mint egy tű.
A bőr piercing általában kevésbé fájdalmas, mint a felszíni piercing. Tehát, ha nagyon aggódik amiatt, hogyan fogja kezelni a fájdalmat, akkor a legkevésbé fájdalmas megoldás egy mikrodermális csípő piercing, amelyet bőrütéssel végeznek.
Csípő piercing költsége
A csípő piercing költsége két fő tényezőtől függ: a módszertől és a piercingtől.
A felszíni piercingek általában 50-100 dollárba kerülnek. A dermális piercingek ára általában 70 dollárról indul, és eléri a 100 dollárt vagy többet. Ha a szalon árai nem tartalmazzák az ékszerek költségeit, adjon hozzá további 20 dollárt.
Ahogy várható, a tapasztaltabb piercing szakemberek általában többet fizetnek.
Ne feledje, hogy ezek a piercingek viszonylag magas elutasítási arányt mutatnak. Ha tapasztaltabb piercinget választ, akkor egy kicsit többet kell fizetnie, de segít abban is, hogy ne legyenek problémák a piercinggel.
Gyógyulás, utógondozás és kockázatok
A legtöbb piercing gyógyulása 1-3 hónapot vesz igénybe. A felszíni piercing általában hosszabb ideig tart, 3 hónaptól egy évig.
Ez idő alatt gondoskodnia kell a piercingről, hogy elkerülje a kellemetlen szövődményeket.
A piercingje egy kereskedelmi forgalomban kapható terméket ajánlhat a piercing tisztítására. Azonban a sós oldat a legnépszerűbb választás, és otthon is elkészítheti, ha vizet jódozatlan tengeri sóval kever..
Az első hetekben legalább naponta kétszer tisztítsa meg a piercinget. Folytassa a tisztítást naponta legalább egyszer, amíg teljesen meg nem gyógyul.
A csípő piercingek megtisztítása bonyolult lehet – a területet sóoldattal (vagy más megfelelő termékkel) kell áztatni, nem pedig csak öblíteni. Ennek legjobb módja az, ha a tisztító oldatot egy tiszta, kicsi műanyag pohárba helyezi, és a csészét a piercing fölé helyezi, amikor áll vagy hátradől.
A terület megszárításához óvatosan pattintsa meg a bőrt tiszta ruhával vagy, ami még jobb, tiszta eldobható papírtörlővel.
Mint minden más piercinget, a gyógyulási folyamat során kerülje a terület érintését, kivéve a piercing tisztítását. Csökkentse a minimális súrlódást a területen, ha laza ruházatot visel, és ha lehetséges, a hátán alszik.
A legfontosabb, hogy soha ne kísérelje meg eltávolítani az ékszert, amíg a piercing még gyógyul. Ez szövetkárosodást, hegesedést és fokozott fertőzésveszélyt eredményezhet.
Ha valóban el kell távolítania az ékszereket a gyógyulási szakaszban, kérjen segítséget egy piercing szakembertől.
Fertőzés jelei
Normális, hogy az áttört terület vörös, meleg és gyengéd lesz az eljárás utáni első napokban.
Ha azonban ezek a tünetek túl sokáig fennállnak, vagy később ismét megjelennek, fertőzésre utalhatnak.
A fertőzés akkor következik be, amikor a baktériumok belépnek a sebbe, és gyakran a szakszerűtlen ápolás vagy a piercing hibája eredménye.
Ha a terület forró tapintású, fájdalmas, duzzadt, szokatlan váladékkal vagy anélkül, mihamarabb forduljon piercinghez vagy orvoshoz. A fertőzés szakszerű kezelést és figyelmet igényel.
Elutasítás
Helyük miatt a csípőpiercingek hajlamosak elutasítás. A csípő területén nagy a súrlódás, a nyújtás és a bőr mozgása, ami bonyolultabbá teszi a gyógyulási folyamatot.
Az elutasítás akkor következik be, amikor a test tévesen felismeri a piercinget idegen tárgyként, és megpróbálja eltávolítani. Ahelyett, hogy meggyógyítaná a piercing körüli szövetet, a szervezet úgy dönt, hogy a bőrön keresztül nyomja ki.
Ahogy várható, az elutasított piercing jelentős sebhelyeket hagy maga után, különösen ha súlyzót használnak.
Az elutasítás gyakran előfordul ezekkel a piercingekkel, de a megfelelő ékszerek kiválasztása és a piercing megfelelő gondozása segíthet minimalizálni a kockázatot.
Úgy gondolják, hogy a csípőn helyesen elvégzett dermalok elutasításának aránya alacsonyabb, mint a felszíni piercing.
Csípő piercing ékszerek
Az ékszerek kiválasztása elsősorban attól függ, hogy felületet vagy bőrpiercinget választ.
Csípő piercing rúd
A felszíni csípőszúrással az ékszerek testreszabható része a két gyöngy, amelyeket a rúd mindkét végére csavaroznak.
Maga a rúd a bőr felszíne alatt marad, és nem cserélhető fel. A felcsavarható gyöngyök az egyetlen részek, amelyek a felület felett láthatók.
Ezeknek több ezer lehetősége van, a tömör fémgolyóktól vagy tüskéktől a drágakövekig és golyókig. Különböző formák is kaphatók, például csillagok vagy keresztek.
Mikrodermális csípő piercing ékszerek
Amint azt már láttuk, a mikrodermális piercing ékszerei horgonyt (a bőrbe ágyazva) és gyöngyöt tartalmaznak.
A horgonyt a helyén kell hagyni – a bőr és a szövetek a gyógyulás fázisában lényegében körülötte nőnek. A bőr felszíne felett látható gyöngy az egyetlen látható rész.
A felszíni rudakhoz hasonlóan rengeteg lehetőség van a mikrodermális csípő piercing ékszerekre, egyedi, cserélhető gyöngyök formájában.