Hasznos repülési információk vagy a 6 legnagyobb repülési mítosz!
Gyere fel velem!
A légi közlekedés lenyűgözően gyors fejlődése az elmúlt 100 évben lehetőséget ad arra, hogy ma nagy távolságokat meglehetősen gyorsan tegyünk meg, és sok értékes időt spóroljunk meg. Más közlekedési eszközökkel összehasonlítva a repülést tartják a legbiztonságosabb eszköznek az utasok és az áruk szállítására a legkevesebb balesettel. Sajnos a legtöbbünk számára ez az élmény még mindig olyan kellemetlen érzésekkel jár, mint a félelem és a pánik; csak elveszítjük a szilárd talajt a lábunk alatt – mind közvetlen, mind átvitt értelemben. A repüléstől való félelem azonban gyorsan és sikeresen leküzdhető! Bemutatunk néhány repülési mítoszt, amelyek csalódottsága remélhetőleg minden járatot mostantól egyedi élménnyé változtat!
1. Az ajtó kinyitása repülés közben valódi biztonsági kockázatot jelent
Hasznos repülési információk – Ilyen kínos esemény csak filmben fordulhat elő;
a valóságban ez egyszerűen lehetetlen
Miután a repülőgép elérte a tervezett utazási magasságot, sem a repülőgép ajtaja, sem a vészkijáratok a szorosan lezárt és légmentesen lezárt, túlnyomásos kabinban nem nyithatók ki! Csak ha emberfeletti erővel rendelkezel, legyőzheted az utastérben a környezethez képest megnövekedett légnyomást, majd kinyithatod az ajtót! Túl nagy a nyomás az ajtón! Így nem kell attól tartania, hogy egy zavart utasnak valóban sikerül kinyitnia a repülőgép ajtaját egy járat közepén!
2. Repülési információk – Egy kis szivárgás a rakétában kiszívja az összes utast a kabinból
Míg a repülőgép nagy nyílásai villámgyors dekompressziót eredményezhetnek, egy kis lyukkal nagyon másképp néz ki. Bár egy lyuk általában a repülőgép vészleereszkedéséhez vezet, a magasan képzett személyzet kezében a gép nem fog szétesni sem a levegőben, sem a leszállás során, hanem lemehet a szokásos módon! Ha a személyzet betartja a megfelelő biztonsági eljárásokat, a problémás helyzetet a lehető leggyorsabban lehet kezelni!
3. Különféle fertőző betegségeket terjeszt a repülőgépben keringő oxigén
Repülési információk – A repülőgépen folyamatosan friss levegőt szállítanak
A beszívott vékony levegő kis részét szabályozott módon szívják ki a motorból, több kompresszorfokozattal összenyomják, majd különféle szűrőkkel lehűtik. Ezt a levegőt ezután összekeverik az utastérből keringő levegő egy részével, amelyet már használtak, és ezt követően közvetlenül a vezérlőszelepeken keresztül az utastérbe vezetik. A modern légitársaságok ragaszkodnak ahhoz, hogy a levegőben lévő mikrobák 94 és 99,9% -a elpusztuljon a szűrők által! Az utasokat három percenként friss, tiszta levegővel látják el – otthonunkhoz és munkahelyünkhöz képest sokkal gyakrabban történik meg a levegő megújítása a repülőgépen!
4. A biztonsági öv kihajlása csökkenti a túlélési esélyeket katasztrófa esetén
Repülési információk – csak kövesse a személyzet utasításait!
Sok utas azon a véleményen van, hogy a biztonsági öv inkább kellemetlen, mint segítség, amikor repülőgép -baleset után evakuálnak. Baleset esetén azonban „kirepülhet” a helyéről, és üthet egy másik utast vagy a repülőgép egyik válaszfalát! Ezért jobb lenne határozottan a helyén ülni, még akkor is, ha később harcolnia kell az övvel, ahelyett, hogy ide -oda lebeg a levegőben, és súlyosan megsérül..
5. Az oxigénmaszkok célja az utasok megnyugtatása a biztonságos katasztrófa előtt
A repülőgép hirtelen nyomásesése a legtöbb esetben tömeges pánikot vált ki, de elég ritkán vezet katasztrófához! Mivel a kabinban a légnyomás kiegyenlítődik a kinti nyomással, amikor nyomásesés következik be, a 10 000 m tengerszint feletti meglehetősen vékony levegő nem tudja ellátni az utasokat a szükséges oxigénnel. Az oxigénmaszkok itt segítenek nekünk, mivel biztosítják, hogy gond nélkül be- és ki tudunk lélegezni. 15-20 perc alatt nagyobb oxigéntartalommal biztosítják a levegőt, amíg a tapasztalt pilóták le nem engedik a gépet 3000 m magasságra.
6. Repülési információk – A balesetben túlélési esélyek meglehetősen alacsonyak
A baleset olyan helyzet, amelyben emberek meghalnak vagy megsérülnek, vagy súlyos károkat okoznak a rakétában. Az Egyesült Államok Légiközlekedés -biztonsági Tanácsa szerint az 1983 és 2000 között repülőgép -balesetet szenvedett utasok 95% -a túlélte és életben maradt!
Ez a légiközlekedés szigorú szabályaitól függ – a modern repülőgépek tűzállóak, a legújabb és legbiztonságosabb evakuáló berendezésekkel vannak felszerelve, és elviselhetik a repülőgép törzsének számos súlyos károsodását anélkül, hogy elveszítenék integritását.!
Repülési információk – A modern gépek zökkenőmentes és stresszmentes repülést garantálnak!
Pihenjen és csak élvezze az élményt!