Najlepšie tetovacie štartovacie súpravy

Získajte perfektné tetovacie vybavenie, ktoré naštartuje vašu kariéru v oblasti tetovania, s naším dokonalým sprievodcom špičkovými štartovacími súpravami na trhu.

štartovacia sada na tetovanie

Kedysi bolo tetovanie trochu zamračené a išlo o dosť špecializované povolanie. V posledných rokoch však viac ľudí ako kedykoľvek predtým rozpoznáva krásu body art a hľadá vysoko kvalitné tetovanie, ktoré odráža ich osobnosť a vkus..

To vytvorilo lukratívnu príležitosť pre každého, kto má umelecké schopnosti, rozvíjať sa. Body art priemysel je plný niektorých z najúžasnejších umelcov a kreatívnych ľudí na planéte.

Ak ste pripravení stať sa profesionálnym tetovacím umelcom, potrebujete správne vybavenie, ktoré vám pomôže začať. V súčasnej dobe je na trhu veľa tetovacích štartovacích súprav, ktoré vám však pomôžu zvládnuť základy?

Nájdenie najlepšieho tetovacieho stroja pre začiatočníkov je dôležité, ak sa chystáte začať svoju tetovaciu kariéru čo najlepšie.

Najlepšia štartovacia sada na tetovanie bude obsahovať všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa mohli začať venovať svojmu umeniu a zdokonaľovať svoje schopnosti.

V tejto príručke sme vybrali niekoľko úžasných štartovacích súprav, ktoré vám pomôžu rozbehnúť vašu úspešnú kariéru tatéra.

tetovač pomocou tetovacej pištole

Príručka kupujúceho: Výber správnych nástrojov

Výber tetovacej súpravy pre začiatočníkov nie je vždy taký jednoduchý, ako to znie. Keďže je dnes na trhu veľa rôznych možností, vedieť, ktorá z nich obsahuje všetko, čo potrebujete na začiatok, môže byť náročné.

Ak sa chcete vyhnúť drahým chybám, budete potrebovať spoľahlivého sprievodcu kupujúcim, a preto sme tu, aby sme vám pomohli.

Pokiaľ ide o výber správnej tetovacej súpravy pre začiatočníkov, musíte presne vedieť, ktoré komponenty budete potrebovať:

 • Pištoľ – pištoľ je možno najdôležitejšou položkou vo vašej začiatočníckej tetovacej súprave. Pištoľ zaisťuje ihly a dodáva pohyb, ktorý vráža atrament do kože. Prvoradý je výber kvalitnej pištole, ktorá je odolná, vyrobená zo silných materiálov a ľahko sa udržiava a ovláda.
 • Spotrebný materiál – keď tetujete, budete používať spotrebný materiál, ako sú ihly a tipy na tetovanie. Tieto musia byť súčasťou každej dobrej štartovacej sady. Nezabudnite skontrolovať kvalitu ihiel a tetovacích špičiek a kvalitu napájania.
 • Skladovanie – v najlepších súpravách na tetovanie je zahrnutých veľa jemných predmetov. Ihly môžu byť tiež kontaminované, ak sú zle skladované. Preto je veľmi dôležité zabezpečiť, aby bola súprava dodávaná s prenosným kufrom, aby bola preprava a skladovanie bezpečné a jednoduché.

Druhy tetovacích strojov

V súčasnosti sú na trhu tri druhy tetovacích strojov – rotačné, cievkové a pneumatické. Čo je teda pre nového tetovača najlepšie?

Rotačné stroje

Rotačný tetovací strojček môže byť jednoduchý, ale ponúka množstvo výhod. Mnoho z nich je schopných vykonávať všetky rôzne funkcie súvisiace s tetovaním, ako je farbenie, podšívka a tieňovanie. Pozrime sa na výhody a nevýhody tohto typu stroja.

Klady:

 • Užívatelsky prívetivý
 • Ticho
 • Ľahko nastaviteľné
 • Prakticky žiadne vibrácie
 • Všestranný
 • Dôsledne plynulý chod
 • Lacné náhradné diely
 • Nízka údržba
 • Vhodné na plnenie a farbenie
 • Podobný pocit ako atramentové pero
 • Ľahký
 • Ľahká manipulácia
 • Cenovo dostupná cenovka

Zápory:

 • Nie je taký odolný ako ostatné modely
 • Pomalší ako ostatné typy tetovacích strojov
 • Podšívka môže byť tvrdšia pomocou rotačného stroja

Cievkové stroje

Zariadenie na tetovanie s dvoma cievkami je dnes najbežnejším typom na trhu, ale k dispozícii sú aj modely s tromi a jednou cievkou. Výhody a nevýhody tohto typu stroja sú nasledujúce:

Klady:

 • Jednoduché ovládanie rýchlosti a výkonu
 • Jednoduchá výmena a prispôsobenie dielov
 • Cenovo dostupná cenovka
 • Ťažšie – pomáha zlepšovať ovládanie
 • Vysoký výkon a výkon
 • Ideálne pre dlhšie tetovanie

Zápory:

 • Hlučná prevádzka
 • Vyžaduje viac úprav a údržby ako rotačný stroj

Pneumatické stroje

Tieto stroje sú poháňané vzduchovým kompresorom. Ponúkajú podobné výhody ako rotačné stroje, ale sú drahé. Preto sa zriedka používajú.

Farba na tetovanie

Najlepšie funkcie, ktoré je potrebné hľadať v štartovacích súpravách tetovania

Ak si nie ste istí, kde začať, pokiaľ ide o hľadanie štartovacej súpravy na tetovanie, tu sú niektoré z najdôležitejších funkcií, ktoré by ste pri rozhodovaní mali mať na pamäti:

 • Zbrane – koľko zbraní je dodaných v súprave? Budete musieť skontrolovať, koľko zbraní je dodaných, aby ste určili najlepšiu hodnotu za peniaze. Niektoré súpravy dodávajú iba jednu zbraň, zatiaľ čo iné môžu dodať až 9!
 • Materiály – budete chcieť vybrať odolnú tetovaciu pištoľ, s ktorou sa ľahko manipuluje. Niektoré sú vyrobené z hliníka, iné z nehrdzavejúcej ocele alebo dokonca z liatiny. Musíte vziať do úvahy hmotnosť zbrane.
 • Atramenty – niektoré súpravy neobsahujú žiadne atramenty, zatiaľ čo niektoré dodávajú až 54! Keď je atrament dodávaný, budete mať všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať, ale uistite sa, že je to vysokokvalitný atrament, aby jeho žiarivosť zostala aj po použití. Uistite sa tiež, že na atramentoch sú uzávery, pretože to zaistí bezproblémovú aplikáciu. Nezabudnite sa pozrieť na nášho sprievodcu po najlepších tetovacích farbách v okolí.
 • Nožný pedál – tetovanie potrebuje, aby boli vaše ruky voľné. Nožný pedál je preto dôležitý, aby ste mohli vykonávať úpravy bez použitia rúk.
 • Zdroj – napájací zdroj je základnou súčasťou vašej štartovacej súpravy na tetovanie. Budete musieť zaistiť kvalitný zdroj napájania, ktorý poskytuje konzistentný a plynulý výkon.
 • Rúry a ihly -budete si musieť vybrať medzi opakovane použiteľnými ihlami, ktoré vyžadujú sterilizáciu, alebo ihlami na jedno použitie, ktoré nebudú vyžadovať nákup sterilizačného zariadenia.
 • Nádoba na biologické nebezpečenstvo – Prekvapujúci počet ľudí, ktorí začínajú s tetovaním, jednoducho vyhodí použité ihly do bežného odpadu, ale je to veľmi nebezpečné. Mali by ste sa preto uistiť, že máte vhodný kontajner na biologické nebezpečenstvo, aby bolo možné použité ihly bezpečne zlikvidovať.
 • Sterilné rukavice – vaša štartovacia sada na tetovanie by mala byť dodávaná s jednorazovými sterilnými latexovými rukavicami, aby ste pri práci mohli zostať v bezpečí.

Aj keď môže byť lákavé obmedziť zákruty a znížiť počiatočné náklady na začatie tým, že si vyberiete najlacnejší štartovací balíček na tetovanie, ktorý nájdete, určite by ste sa mali uistiť, že v prvom rade zvažujete kvalitu nad cenou..

Ak v tejto fáze znížite náklady, skončíte s podradným výrobkom, ktorý sa rýchlo pokazí alebo bude mať z vášho tetovania zlé výsledky..

Uistite sa, že máte na pamäti kvalitu materiálov a rozmanitosť produktov zahrnutých v súprave. Mali by ste sa uistiť, že si vyberiete súpravu, ktorá obsahuje všetko, čo potrebujete na začiatok, aby ste mohli čo najlepšie vstúpiť do svojej novej kariéry..

Najlepšie štartovacie sady pre nových tatérov

Podľa nášho názoru sú to štyri z najlepších súprav na štart tetovania, ktoré sú dnes na trhu.

Kompletná súprava tetovania Dragonhawk * Náš najlepší výber *

Dragonhawk je špičkové meno v tetovacom priemysle a je známy svojimi vysoko kvalitnými výrobkami. Keď si vyberiete túto tetovaciu súpravu, môžete si byť istí, že si vyberiete odolnú štartovaciu sadu, ktorá bola vyrobená podľa profesionálnych návrhov..

Napriek svojej vysoko kvalitnej konštrukcii ide o prekvapivo cenovo dostupnú súpravu, ktorá obsahuje všetko, čo potrebujete na začiatok.

S touto štartovacou súpravou Dragonhawk je dodávaných šesť strojov na tetovanie cievok – tri navrhnuté na podšívku a tri na tieňovanie, takže to zaistí, že si môžete precvičiť všetky základné zručnosti..

Všetky sú vyrobené zo silnej liatiny, ktorá zaisťuje dlhú životnosť a ešte lepšiu magnetickú a elektrickú vodivosť. Vytváranie hladkých čiar a poskytovanie farebného tieňovania nemôže byť jednoduchšie.

Mysleli by ste si, že liatinová konštrukcia zbraní ich urobí ťažkými, ale sú dosť ľahké a ľahko sa s nimi manipuluje. A vďaka nízkym hladinám vibrácií, ktoré produkujú, budete môcť pracovať dlhší čas bez toho, aby vás unavila ruka. Tiež boli štýlovo navrhnuté tak, aby vyzerali tak dobre, ako sa cítia v ruke.

Americké atramenty dodávané s touto súpravou sú hladké a živé a vhodné aj pre vegánov. Medzitým má napájací zdroj vstavanú ochranu proti úniku a skratu, takže si pri tetovaní užijete viac energie, stability a bezpečnosti.

Táto sada je dodávaná s cvičnou kožou, sponou, nožným pedálom, úchytkami, hrotmi, ihlami a prenosnými papiermi, ako aj úložným kufríkom.

Klady:

 • Ľahké a ľahko ovládateľné
 • Vysokokvalitné žiarivé atramenty vyrobené v USA
 • Vstavaná ochrana v napájacom zdroji
 • Dodáva sa 6 strojov na obloženie aj tienenie

Zápory:

 • Najvhodnejšie pre začiatočníkov než pre profesionálov

Spodná čiara – podľa nášho názoru je to jedna z najúplnejších súprav na tetovanie, ktoré sú dnes na trhu. Budete mať všetko, čo potrebujete na precvičovanie svojho umenia, na dosah ruky.

Sada na tetovanie GRINDER od spoločnosti Pirate Face Tattoo

Napriek tomu, že je táto súprava nákladovo efektívna, obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať, vrátane štyroch tetovacích pištolí, ktoré sú odolné, ľahko sa používajú a majú špeciálne prevedenie pre tieňovanie a navrhovanie. Napriek tomu, že boli tetovacie pištole navrhnuté a vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, sú prekvapivo ľahké, takže vás neunavia, aj keď ich budete používať dlhší čas..

Táto sada je dodávaná so siedmimi fľašami vysokokvalitného atramentu, ktorý je žiarivý a je vyrobený z bezpečných nedráždivých prísad. Jednou z komponentov dodávaných s touto súpravou je cvičná koža, takže budete môcť začať vytvárať vzory na syntetickej koži bez toho, aby ste ako plátno museli používať vlastné telo!

Nožný pedál, ktorý je súčasťou tejto súpravy, zaisťuje, že sa môžete naďalej venovať svojmu tetovaniu bez toho, aby ste si museli robiť starosti s úpravami rukou. Samozrejme dostanete aj sterilné jednorazové rukavice, takže pri práci budete môcť zostať v bezpečí.

K tejto súprave dostanete 50 sterilných ihiel v rôznych veľkostiach, ktoré vám umožnia bez problémov vytvárať zložité vzory, a tiež 100 sterilných pohárov na atrament. Ďalšou výhodou je, že vám bude dodané inštruktážne DVD a inštrukčná brožúra, ktoré vám pomôžu začať.

Klady:

 • Dodávané 4 tetovacie pištole na navrhovanie a tieňovanie
 • Dodávajú sa sterilné poháre a ihly
 • Transportný kufrík je dodávaný
 • Dodáva sa 7 fliaš nedráždivého žiarivého atramentu
 • Kompletné pokyny sú súčasťou sady

Zápory:

 • DVD disk nemá najlepšiu kvalitu

Spodná čiara – podľa nášho názoru sú to hodnotné súpravy pre nových tatérov. Brožúra a DVD, ktoré sú súčasťou balenia, vám pomôžu začať tým najlepším možným spôsobom.

Solong Tattoo Kompletná štartovacia sada na tetovanie

Táto súprava je vybavená dvoma profesionálnymi tetovacími guľometmi, jedným na tieňovanie a druhým na podšívku. To vám zaistí, že sa so základnými technikami tetovania môžete zoznámiť už od začiatku. Dodáva sa tiež s digitálnym zdrojom napájania LCD, klipom a nožným pedálom, aby ste si mohli užívať výhody tetovania bez použitia rúk..

Obzvlášť pôsobivý je sortiment atramentov, ktoré sú súčasťou tejto súpravy. Nie je k dispozícii menej ako 54 plnofarebných cvičných atramentov, takže si budete mať z čoho vyberať, pokiaľ ide o vytváranie žiarivých vzorov..

Zo všetkých štartovacích súprav na trhu táto ponúka oveľa väčšiu škálu farieb ako väčšina jej konkurentov, takže ak hľadáte maximálnu všestrannosť a flexibilitu pri nákupe, táto sada na vás urobí dojem..

K tejto súprave je dodávaných tiež 50 tetovacích ihiel, 10 tetovacích úchopov, 60 tetovacích špičiek a 100 pohárov s atramentom, papierový manuál a fľaša čierneho atramentu zdarma. Dostanete tiež opakovane použiteľné obojstranné cvičné kože a sterilné jednorazové rukavice. Stručne povedané, budete mať všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať hneď po vybalení z krabice.

Viac o tejto súprave si môžete prečítať v našej úplnej recenzii.

Klady:

 • Dodávané sú 2 pištole – jedna na tienenie a jedna na podšívku
 • Široká škála dodávaných farebných atramentov
 • Cvičná pokožka je súčasťou tejto sady
 • Súčasťou je nožný pedál
 • Dodáva sa celý rad príslušenstva vrátane jednorazových rukavíc, držadiel a pohárov na atrament

Zápory:

 • Atrament je o niečo tenší ako atrament dodávaný s inými súpravami

Spodná čiara – podľa nášho názoru je sortiment atramentov dodávaných s touto súpravou najlepšou voľbou pre nových tetovacích umelcov, ktorí chcú, aby ich farby boli rozmanité..

4. Kompletná sada štartéra DragonHawk

Značka DragonHawk, ako sme už uviedli, je jednou z najspoľahlivejších v tomto odvetví a má svoje schopnosti už dve desaťročia. Táto štartovacia sada nesklame, vrátane všetkého, čo nováčik tetovanie potrebuje, aby sa naučil základy hneď po vybalení z krabice.

V tejto sade budete mať všetky potrebné zásoby, vrátane deviatich rôznych tetovacích strojov vyrobených z prvotriedneho železa. Povrchová úprava, ktorú tieto stroje získali, im dodáva atraktívny vzhľad, zatiaľ čo ich ľahký dizajn znamená, že sa s nimi ľahko manipuluje. Tiež produkujú minimálne vibrácie, takže vaša ruka nebude unavená počas dlhého používania.

Atramenty Immortal, ktoré sú dodávané s touto súpravou, sú hladké, konzistentné, živé a vhodné pre vegánov. S touto súpravou je dodávaných aj 50 ihiel, ktoré boli sterilizované a balené jednotlivo pre úplnú bezpečnosť.

Ako ste očakávali, s touto súpravou je dodávaný zdroj napájania, ktorý má vstavanú ochranu proti úniku a skratu pre bezpečnejšie a výkonnejšie tetovanie. S touto súpravou je dodávané všetko základné príslušenstvo, vrátane cvičebného náčinia, nastavovacích nástrojov, oceľových úchytiek a hrotov, atramentových kelímkov a nožného pedálu s praktickou sponou..

Klady:

 • 9 tetovacích strojov so železnou konštrukciou
 • Dodáva sa 50 sterilných ihiel
 • Napájací zdroj má vstavanú bezpečnostnú ochranu
 • Dodávané hladké, pre USA vhodné, atramenty
 • Štýlový dizajn

Zápory:

 • Najlepšie pre začiatočníkov – nemusí byť dostatočne pokročilý pre profesionálnych tatérov

Spodná čiara – toto je jeden z najdostupnejších štartovacích balíčkov pre úplných začiatočníkov vďaka množstvu položiek, ktoré obsahuje.

Výber správnej štartovacej sady pre tetovanie

Ak ste pripravení vybrať si správnu štartovaciu sadu na tetovanie, táto príručka pre kupujúceho a prehľad štyroch najlepších produktov, ktoré sú dnes na trhu, by vás mali nasmerovať správnym smerom.

Nezabudnite venovať veľkú pozornosť kvalite súpravy a jej cene-pri štartovacích súpravách na tetovanie skutočne dostanete to, za čo zaplatíte, a ak chcete zaistiť trvanlivosť a vysokokvalitný výsledok, budete musíte si vybrať spoľahlivú súpravu od renomovanej značky, inak budú vaše návrhy trpieť a budete ju musieť vymeniť oveľa rýchlejšie, ako ste očakávali.

Napriek tomu, že všetky štyri štartovacie súpravy, ktoré sme tu uviedli, by boli vynikajúcou voľbou pre nováčika v tetovaní, myslíme si, že celkovo je najlepšou voľbou kompletná súprava na tetovanie DragonHawk.

Úplne všetko, čo potrebujete na začiatok, pomôže začiatočníkom zoznámiť sa so všetkými základnými technikami, ktoré budú potrebovať, keď sa učia o svojom novom umení. Tiež pochádza z jednej z najlepších značiek v tomto odvetví, takže si môžete byť istí svojou trvanlivosťou a kvalitou.