Štýly bradiek – najlepšie štýly brady pre mužov

Štýly kozej brady sa v posledných rokoch stali neuveriteľne populárnymi. Ako brada je brada brady dokonalým kompromisom medzi plnými bradami a fúzmi a poskytuje štýlový, ale mužný spôsob pestovania chĺpkov na tvári. Ak uvažujete o alternatíve k pestovaniu brady a chcete vyskúšať koziu bradu, je tu pre vás táto príručka najlepších štýlov pánskej kozej bradky. Nasleduje diskusia o rôznych typoch kozích bradiek, zvýraznenie niektorých známych a na záver inšpirácia obrázkami skvelých štýlov krátkych a dlhých bradiek! A ak sme vás nejakým spôsobom presvedčili, aby ste získali plnú, hustú bradu, pozrite sa na najlepšie štýly brady pre mužov.

Štýly kozej brady

Čo je kozia bradka?

Klasická kozia brada podľa definície neobsahuje fúzy. Tradičná kozia bradka vyžaduje iba ochlpenie na brade, podobne ako kozu (odtiaľ názov), pričom všetky ostatné chĺpky na tvári sú oholené. V súčasnej dobe sa tento termín vzťahuje na niekoľko rôznych štýlov, kde sú vlasy na tvári sústredené okolo brady a fúzy.

Muži si môžu vybrať napríklad plnú koziu bradu, kde sú fúzy a fúzy spojené, alebo Van Dyke, kde sú brady a brady odpojené. Pretože existuje toľko rôznych štýlov brady brady, ilustrácie sú zásadné pre pochopenie toho, prečo každý vyzerá jedinečne.

Druhy kozích bradiek

Napriek tomu, že všetky kozie bradky majú rovnaký vzhľad, navzájom sa odlišujú tvarom, dizajnom a dĺžkou. Tu je niekoľko najznámejších typov kozích bradiek.

Klasická kozia koza

Čistá kozia brada je v podstate bradou pod spodnou perou. Bez fúzov a s hladko oholeným krkom a lícami je táto klasická kozia koza najľahším štýlom na získanie a údržbu..

Pánska kozia koza

Plná kozia koza

Plná kozia bradka je najobľúbenejším štýlom a predstavuje si ju väčšina chlapcov, keď si predstaví kozie bradky. Keď sa fúzy a brada spájajú do kruhu, niektorí módni experti to nazývajú aj „brada brady“.

Plná kozia brada

Pristávacia dráha

Vousy na pristávacom páse vzniknú, keď si chlap oholí fúzy a bradu, okrem hrubého prúžku vlasov priamo pod stredom úst. Pristávacia dráha musí byť menšia ako šírka úst a musí siahať až k spodnej časti brady.

Štýly kozej brady - pristávacia dráha

Van Dyke

Kozia brada Van Dyke je obľúbenou variáciou, najmä ak máte problém nechať si narásť plnú bradu alebo niekedy skončíte s nerovnomerným. Štýly brady Van Dyke kombinujú fúzy, bradu a dušu. Kľúčové je, že tieto časti nie sú prepojené.

Kozia brada Van Dyke

Kotva

Tento štýl kozej bradky je identický s Van Dyke, ale s bradou siahajúcou ďalej po čeľustnej línii, a preto pripomína rybárovu kotvu.

Kozia bradka

Najlepšie štýly pánskych kozích bradiek

Ak si chcete vyskúšať vlasy na tvári, ale nechcete sa pustiť do procesu pestovania plnej brady, chladná kozia bradka môže byť dokonalým riešením. Rovnako ako všetky chĺpky na tvári, aj vy však musíte vedieť, ako upravovať, udržiavať a upravovať vašu koziu bradku. Aby sme mužom pomohli kdekoľvek, zostavili sme zbierku najlepších štýlov brady brady pre nápady. Pozrite sa na našu galériu štýlov krátkych a dlhých bradiek, aby ste zistili, či je to vzhľad, ktorý chcete preskúmať.

Cool štýly kozej bradky

Štýly dlhej kozej brady

Kompletné štýly brady brady

Van Dyke Beard Styles

Typy štýlov kozej bradky

Cool pánske štýly bradky s kozou bradou

Slávne štýly brady bradky

Klasické štýly brady bradky

Pánske štýly dlhej kozej bradky